KURSY I SZKOLENIA

WSPINAJ SIĘ Z GŁOWĄ!

PO CO ROBIĆ KURS WSPINACZKOWY?

Nie trzeba być super wspinaczem, żeby chodzić poza szlakami w górach i nie trzeba być alpinistą, żeby się wspinać. Jeśli zgadzasz się z tym twierdzeniem, to jesteś we właściwym miejscu! My też tak myślimy. Mamy jednak kilka ale... 🙂

Bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów górskich i outdoorowych oraz zdrowy rozsądek są dla nas najważniejsze. Umiejętność posługiwania się specjalistycznym sprzętem stanowi klucz do bezpiecznych powrotów do domu, o których każdy z nas marzy.

Pasja, jaką są góry i skały napędza nas do działania, ale sporty górskie i outdoorowe to nie tylko cyfry, rywalizacja i zdobywanie najwyższych szczytów. To przede wszystkim aktywność na świeżym powietrzu, radość z robienia tego, co lubimy oraz pokonywanie własnych słabości i przesuwanie granic możliwości. Chcesz doświadczyć tego z nami? Cieszymy się!  Pozwól nam nauczyć Cię wspinać się i chodzić po górach bezpiecznie i z głową!

Ucz się od najlepszych

Skorzystaj z naszego doświadczenia i wiedzy. Cała nasza kadra to miłośnicy  i praktycy sportów skalnych, górskich, letnich i zimowych. W ekipie znajdziesz wspinaczy skałkowych, taterników, narciarzy, instruktorów z wieloletnim, bogatym doświadczeniem górskim i wspinaczkowym, ratowników Gopr i Topr, przewodników górskich oraz ratowników medycznych. Więcej o nas przeczytasz TUTAJ. Zbieramy całą naszą wiedzę w jedno i robimy z niej użytek w postaci najlepszych programów szkoleniowych dla wspinaczy i góro-maniaków.

Nasze kursy i szkolenia są odpowiedzią na zapotrzebowanie na profesjonalne szkolenia wspinaczkowe i górskie, które są dopasowane do potrzeb uczestników. Część kursów wspinaczkowych jest rekomendowana przez PZA (Polski Związek Alpinizmu) a część oparta jest o nasze autorskie programy. Nasze szkolenia pozwalają osobom początkującym zacząć swoją przygodę ze wspinaniem, via ferratami, turystyką wysokogórską oraz skiturami.

Poniżej znajdziesz listę kursów wspinaczkowych w raz z ich krótkimi opisami. Wybierz dla siebie takie szkolenie, które najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Zwróć uwagę na to, że szkolenia dzielą się na letnie i zimowe oraz początkujące (P) i zaawansowane (Z). Jeśli nie miałeś nigdy styczności z danym tematem - wybierz szkolenie dla początkujących. Jeśli już miałeś jakieś szkolenia, będziesz nam musiał pokazać zaświadczenia o ich ukończeniu. Zweryfikujemy Twoje umiejętności PRZED KURSEM i jeśli zdasz nasz wewnętrzny "egzamin" - będziesz mógł wziąć w nim udział.

Chcesz nauczyć się bezpiecznie WSPINAĆ? Wybierz kurs dla siebie!

JAKI KURS WSPINACZKOWY WYBRAĆ?

Gdzie chcesz się wspinać? Marzysz o tatrzańskich szczytach, czy chcesz wraz z rodziną wyjeżdżać na weekend w skałki? A może potrzebujesz przypomnienia z zakresu wspinania w zespole lub asekuracji własnej? Jaki kurs wspinaczki skalnej masz wybrać?

Climbing Day

Jeśli nie wiesz, czy wspinanie jest dla Ciebie - nie trać czasu i pieniędzy. Skorzystaj z Climbing Day (P). Nie martwisz się o nic. My zapewniamy sprzęt, my asekurujemy, a Ty się bezstresowo bawisz podczas wspinania i poznajesz nowych ludzi. Jeśli złapiesz bakcyla - to świetnie!

Czytaj więcej...

Kurs wspinaczki skalnej cz.1

Jeśli myślisz o rekreacyjnym lub sportowym wspinaniu w skałkach - wybierz kurs wspinaczki skalnej cz.1 (P).  To najlepszy sposób na to, żeby zacząć - nauczyć się asekurować i bezpiecznie wspinać. Dodatkowo nauczysz się zjazdów po linie. To kurs podstawowy, który ma na celu przygotować Cię do wspinania w skałkach, po drogach sportowych, jednowyciągowych, wyposażonych w stałe punkty asekuracyjne. Kontynuacją tego kursu jest kurs wspinaczki skalnej cz.2.

Czytaj więcej...

Kurs skałkowy pełny : 6 - dniowy

Kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych to dla Ciebie za mało? Zamierzasz podbijać wielkie ściany lub iść na kurs taternicki? Wybierz pełen kurs skałkowy (P, PZA), który jest niezbędny osobom snującym plany o tatrzańskich graniach, Mount Blankach, Matterhornach i innych wysokich szczytach. Od kursu skałkowego zacznij przygodę ze wspinaniem wysokogórskim. Tutaj poznasz, co to wspinanie na własnej asekuracji oraz w zespole. W góry przecież nie chodzi się samemu. Jeśli chcesz zrobić pełen kurs skałkowy, ale nie chcesz brać urlopu, skorzystaj z opcji kurs skałkowy weekendowy.

Czytaj więcej...

Pozytywne ukończenie pełnego kursu wspinaczki skalnej daje możliwość otrzymania skierowania do dalszego szkolenia na kursie taternickim.

Kurs wspinaczki skalnej cz.2

Jeśli interesuje Cię wspinanie klasyczne na własnej asekuracji w miejscach, w które sportowy wspinacz nie zagląda, a jesteś po kursie wspinaczki skalnej cz.1, dołącz do kursu wspinania cz.2 (Z). Poznasz, co to kostki, friendy, heksy i inne zabawki oraz powalczysz z grawitacją na zupełnie innym poziomie mentalnym. Kto próbował wspinania się na własnej, ten wie, o czym mowa.

Czytaj więcej...

Połączenie dwóch kursów wspinaczki skalnej cz.1 i 2, daje możliwość otrzymania skierowania do dalszego szkolenia na kursie taternickim.

Kurs wspinaczki skalnej po drogach wielowyciągowych

Umiesz prowadzić drogi wspinaczkowe, świetnie czujesz się w skale a wybierasz się w rejon, gdzie są wielowyciągowe drogi ubezpieczone? Planujesz wspinać się z partnerem po kilkusetmetrowych ścianach i chcesz nauczyć się asekuracji z góry, zakładania stanowisk i podstaw auto ratownictwa? Wybierz kurs wspinaczki skalnej po drogach wielowyciągowych (Z). Terminy tego kursu ustalane są indywidualnie. Skontaktuj się z nami aby poznać szczegóły.

Czytaj więcej...

Kurs taternicki, kurs wspinaczki górskiej

Kursy i szkolenia, które otwierają drogę wspinaczce wysokogórskiej i alpejskiej oraz kładą nacisk na własną asekurację (kostki i friendy). Jako wstęp do wspinania wielkościanowego można potraktować kurs taternicki (Z, PZA) lub kurs wspinaczki górskiej (Z). Na kursach wspinaczki w Tatrach gwarantujemy całodzienne wspinanie na drogach górskich, które mają nawet po 10 wyciągów. Dzięki dniom spędzonym w skale powtórzysz wszystko to, co było na kursie skałkowym oraz  nauczysz się poruszać w rozmaitym terenie (granie, kominy, zacięcia, płytki) na drogach trudniejszych i dłuższych.

Czytaj więcej...

Kurs via ferratowy

Via ferrata - to jest to. Żelazne percie niedostępne dla przeciętnego turysty czekają na wysokościach. Można nimi wychodzić na piękne szczyty na całym świecie szlakami o różnych stopniach trudności. Zaczynając od super łatwych, do ekstremalnie trudnych perci. Czym trudniej, tym niebezpieczniej. Im niebezpieczniej, tym więcej sprzętu się przydaje. Czy wiesz, jak z niego korzystać?

Mało kto wybierając się na via ferratę zastanawia się nad tym, co by było gdyby... Gdyby Twój partner odpadł i zrobił sobie krzywdę? Gdyby zasłabł, zemdlał? Gdyby z góry poleciał kamień? Gdyby załamała się pogoda? Co wtedy zrobisz? Musisz wiedzieć, jak sobie poradzić w sytuacji kryzysowej. Opuszczanie i proste podciąganie partnera, zjazd z rannym partnerem to podstawowe techniki autoratownictwa, które powinieneś znać, jeśli chodzisz po trudnych via ferratach. Jesteś winien swojemu partnerowi takie umiejętności. A on jest to winien Tobie.

Chcesz się nauczyć rozwiązywać sytuacje awaryjne? Chcesz nauczyć się prawidłowo posługiwać sprzętem do via ferrat i wspinania? Wybierz kurs via ferratowy w Austrii (P).

Czytaj więcej...

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej

Jeśli cenisz sobie bezpieczeństwo w górach i chcesz zacząć zimową przygodę w Tatrach, skorzystaj z zimowego kursu turystyki wysokogórskiej (P, Z). To na nim wprowadzimy Cię w zimowe wydanie gór wysokich - z pustymi szlakami, lśniącymi szczytami, w dzikim terenie.

Każdy, kto rusza zimą w góry, musi zdawać sobie sprawę z bardzo dużego zagrożenia, jakie niesie ze sobą wyruszenie w góry o tej porze roku. Na tym kursie nauczysz się, jak hamować upadki na stoku, jak umiejętnie asekurować się liną z partnerem w tak zwany "lotny sposób", co zrobić, jeśli zdarzy się wypadek.

A jeśli już chodzisz po górach zimą i umiesz to wszystko, to mamy dla Ciebie prawdziwy kąsek - zimowy kurs turystyki wysokogórskiej III stopnia (Z) "czterotysięczniki alpejskie", który przygotuje Cię do samodzielnego i bezpiecznego zdobywania alpejskich czterotysięczników (i nie tylko) o średnich trudnościach turystycznych.

Czytaj więcej...

Kurs skitourowy

Całodzienne wyrypy zimowe na nartach i zjazdy bez tłumów na stoku? To możliwe! Skitouring pozwala narciarzom na każdym poziomie zaawansowania  na realizację śmiałych planów.  Jeśli jazda na nartach przy wyciągu przestała się kręcić, to coś dla Ciebie.

Możliwości jest mnóstwo. Beskidzkie szlaki  i Tatrzańskie Doliny czekają na osoby początkujące. Jeśli chcesz spróbować, czy to sport dla Ciebie wybierz jednodniowy kurs climb2change Skitour & Freetour Intro Beskidy (P). Oswoisz się ze sprzętem i nauczysz się na nim poruszać. Jednodniowa wycieczka w Beskidy pozwoli Ci zapoznać się z innym rodzajem nart i spróbować swoich sił w zjeździe w nieznanym trenie.

Jeśli chcesz ruszyć w Tatry, proponujemy climb2change Skitour & Freetour  Camp Intro (P). Oprócz technicznych aspektów podchodzenia na fokach i jazdy w “dzikim” śniegu, na kursie zwracamy na uwagę bezpieczne poruszanie się w górach. Wprowadzamy elementy kursu lawinowego oraz uczymy, jak radzić sobie w sytuacjach awaryjnych.

Jeśli jazda w białym puchu to dla Ciebie pikuś, nie boisz się jeździć poza trasą i oczekujesz czegoś więcej, niż tylko szkolenia - skorzystaj z zaawansowanych szkoleń z techniki jazdy, lawinoznawstwa podczas freerajdów oraz wyjazdów zagranicznych. (Z)

Czytaj więcej...


Dokładamy wszelkich starań, by nasze kursy i szkolenia wspinaczkowe były realizowane na jak najwyższym poziomie. Oprócz tego, że podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i nauczymy konkretów, damy Ci coś jeszcze. Dostaniesz od nas rabaty w zaprzyjaźnionych sklepach, darmowe poradniki wspinaczkowe oraz informacje o ciekawych miejsca do wspinania. Zapisz się na nasz newsletter a otrzymasz kilka prezentów od nas od razu! ZAPISUJĘ!

Koniecznie zajrzyj na naszego FB - to tam wszystko się dzieje. Nasi kursanci tworzą wspaniałą społeczność. Dołącz do nich i bądź na bieżąco. Korzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia.

#climb2change

Dokładamy wszelkich starań, by nasze kursy i szkolenia oraz obozy wspinaczkowe były realizowane na jak najwyższym poziomie. Oprócz tego, że podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i nauczymy konkretów, damy Ci coś jeszcze. Dostaniesz od nas rabaty w zaprzyjaźnionych sklepach, darmowe poradniki wspinaczkowe oraz informacje o ciekawych miejsca do wspinania. Zapisz się na nasz newsletter a otrzymasz kilka prezentów od nas od razu! ZAPISUJĘ!

Koniecznie zajrzyj na naszego FB - to tam wszystko się dzieje. Nasi kursanci tworzą wspaniałą społeczność. Dołącz do nich i bądź na bieżąco. Korzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia.

#climb2change