SKITOURY

COŚ DLA MIŁOŚNIKÓW JAZDY NA NARTACH, KTÓRZY CHCĄ SPRÓBOWAĆ NOWEJ AKTYWNOŚCI

NA PIERWSZE SKITOURY WARTO IŚĆ Z KIMŚ, KTO PODPOWIE

nie tylko - jaki sprzęt wypożyczyć lub kupić, ale również, jak sobie z nim poradzić.

Skitouring to połączenie narciarstwa zjazdowego z zimową turystyką górską, to bardzo ciekawa forma aktywności.  Polega na podejściu na nartach w górę i zjechaniu na nich na dół, najczęściej w dziewiczym terenie. To takie połączenie zimowej turystyki górskiej i freeride.

Jeśli to Twoje pierwsze doświadczenie ze skitourami, to warto skupić się nie tylko na sprzęcie, ale również na ergonomicznej technice podejścia. Prócz nart będziesz potrzebować trochę górskiego ekwipunku. Osoby stawiające pierwsze kroki na skitourach (ale jeżdżące na nartach) zapraszamy na SKITUR DAY w Beskidy. Czytaj więcej..

Jeśli już chodzisz na skitourach i chcesz wybrać się w wyższe góry, potrzebujesz umiejętności planowania wycieczek w oparciu o lokalne warunki lawinowe oraz umiejętności korzystania z lawinowego ABC. Tego nauczysz się na KURSIE SKITUROWO-LAWINOWYM w Tatarch. Czytaj więcej...

Zajęcia prowadzą instruktorzy narciarstwa i/ lub ratownicy GOPR/ TOPR.

Kurs trwa 1 lub 2 dni.

Szkolenie odbywa się w Beskidach lub Tatrach.

Chcesz spróbować skitourów? Zrób to pod okiem doświadczonej osoby!

JAK WYGLĄDA KURS SKITUTOWY?

W zależności od kursu, który wybierzesz spotkamy się w Bielsku-Białej/ Szczyrku lub w Zakopanem.

Każdy z kursów oparty jest o zajęcia terenowe z elementami wykładu. Kurs lawinowy obejmuje dodatkowe ćwiczenia praktyczne.

W umówiony dzień spotykamy się w wyznaczonym miejscu, dopełniamy formalności i dobieramy sprzęt, po czym ruszasz z instruktorem w teren. Czas trwania zajęć uzależniony jest od warunków i grupy, zwykle to 6-8 godzin dziennie. Zajęcia będą trwały 1-2 dni, w zależności od kursu, na jaki się zdecydujesz.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne.

Zajęcia odbywają się w grupach 4-6 osobowych.

Zapewniamy górski sprzęt - raki, czekan, kask wraz z lawinowym ABC BEZ DODATKOWYCH OPŁAT.

SKITUR DAY W BESKIDACH

Nauczysz się prawidłowego i bezpiecznego używania sprzętu skiturowego (wiązań i fok). Dowiesz się, kiedy i jak podchodzić zakosami a kiedy na wprost. Zobaczysz, jak przepiąć się z podchodzenia do zjazdu i wiele więcej…

Czytaj więcej...

KURS SKITUROWO - LAWINOWY W TATARCH, 2-DNIOWY

Przez 2 dni przejdziesz intensywne szkolenie z planowania wycieczek narciarskich w terenie wysokogórskim, przećwiczysz sytuacje awaryjne i poszukasz zaginionego w lawinie oraz zapoznasz się ze specyfiką lawin w Polsce.

Czytaj więcej...