SKITOUR

ZAJĘCIA, KTÓRE POZWOLĄ CI ROZPOCZĄĆ PRZYGODĘ Z NARCIARSTWEM SKITOUR & FREETOUR.

JEŹDZISZ NA NARTACH I CHCESZ SPRÓBOWAĆ CZEGOŚ NOWEGO?

Połączenie narciarstwa zjazdowego z zimową turystyką górską, to bardzo ciekawa forma aktywności.  Polega na podejściu na nartach w górę i zjechaniu na nich na dół, najczęściej w dziewiczym terenie. To takie połączenie zimowej turystyki górskiej  freeridu.

Sport ten pozwala na realizację śmiałych planów narciarzom na wszystkich poziomach zaawansowania. Możliwości jest wiele. Od łatwych wędrówek po Beskidach, po trudne zjazdy w Tatach aż po Alpy czy Dolomity.

Chcesz rozpocząć przygodę ze skitourami, ale nie wiesz od czego zacząć? Skorzystaj z naszych propozycji. Na pojedyncze dni, czy weekendy zapraszamy w Beskidy i Tatry, a na dłuższe wypady polecamy wyjazdy.

Szkolenie prowadzą Instruktorzy Narciarstwa Wysokogórskiego, Przewodnicy Wysokogórscy i  Ratownicy TOPR/  GOPR.

Zapewniamy miejsca noclegowe.

Pomagamy dobrać sprzęt.

Sprawdź nasze pomysły na nadchodzący sezon i znajdź coś dla siebie. Zapraszamy!

JAK WYGLĄDA SKITOUR & FREETOUR CAMP?

Beskidy są wspaniałym pasmem górskim, które zimą a wiele do zaoferowania. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie - od początkującego narciarza po osoby doświadczone. Można zacząć od spacerów beskidzkimi dolinami a skończyć na wymagających przejściach w wysokich partiach Beskidów zakończonych emocjonującym zjazdem z wierzchołka.

Obozy w Tatrach prowadzone są w Dolinie Chochołowskiej. Każdy skiturowiec  i freeridowiec powinien ją przynajmniej raz odwiedzić. To prawdziwy klasyk freeridowy. Drugim wspaniałym miejscem na zajęcia SKITOUR & FREETOUR  jest Dolina 5 Stawów Polskich znana z pięknych widoków i  bezkresnych, jak na polskie warunki, terenów narciarskich.

Zajęcia zaczynają się w piątek wieczorem od omówienia zimowych zagrożeń w górach, podstawowych zasad freeridera oraz jego wyposażenia. W sobotę i niedzielę prowadzone są zajęcia praktyczne - kilkugodzinne wycieczki skiturowe ze zjazdem freeride.

Szkolenie skiturowe

Jak zakładać ślad? Jak planować linię zjazdu? Jak bezpiecznie poruszać się na nartach w górach? Co zrobić w sytuacji awaryjnej? Tego wszystkiego dowiecie się na naszych szkoleniach skiturowych!

Wybór trasy wędrówki dostosowany jest do poziomu umiejętności i kondycji fizycznej danej grupy oraz aktualnych warunków pogodowych.

Przy wyjazdach za granicę program jest zróżnicowany.

Minimum 2 dni zajęć.

6 osób na jednego instruktora.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne.

NASZE PROPOZYCJE NA SEZON 2018

CLIMB2CHANGE SKITOUR TRIP BASIC

Wyjście w góry na wycieczkę skitourową z przewodnikiem. Przed wycieczką zapoznasz się ze sprzętem niezbędnym do wyruszenia na wyprawę skiturową. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy jego doborze. Podczas wycieczki poznasz podstawowe zasady skiturowca oraz technikę poruszania się na sprzęcie skiturowym.

Czytaj więcej...

CLIMB2CHANGE SKITOUR & FREETOUR CAMP INTRO

Zajęcia które pozwolą Ci rozpocząć przygodę z narciarstwem SKITOUR & FREETOUR. Odpowiednio przygotowany program pozwala na płynne i bezstresowe  przejście z narciarstwa trasowego na jazdę i podejście poza wyznaczonymi szlakami oraz obejmuje elementy bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

CLIMB2CHANGE FIRST STEP INTO BIG MOUNTAIN CAMP

To camp dla dobrych narciarzy dla których jazda w nieprzygotowanym śniegu to nie problem. Na zajęciach oprócz obowiązkowych zajęć lawinowych, poznacie przydatne triki do wykorzystania przy pokonywaniu naprawdę sytych linii w górach całego świata.

Czytaj więcej...

CLIMB2CHANGE FIRST STEP INTO BIG MOUNTAIN CAMP

To camp dla dobrych narciarzy dla których jazda w nieprzygotowanym śniegu to nie problem. Poznacie co znaczy  prawdziwy ski mountaineering. Oprócz opieki Instruktorów Narciarstwa Wysokogórskiego będziecie również pod czujnym okiem najlepszych przewodników alpejskich.

Czytaj więcej...