VIA FERRATY DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Kursy via ferrata dla początkujących oraz wyjazdy na via ferraty z kursem wprowadzającym.

CO TO JEST VIA FERRATA?

Via ferrata to ubezpieczony szlak turystyczny, poprowadzony śmiałym, często wysokogórskim terenem. Żelazne percie bywają tak eksponowane i trudne, że oprócz specjalistycznego sprzętu w postaci uprzęży i lonży z absorberem, wymagają nie lada odporności na ekspozycję oraz umiejętności wspinaczkowych. To prawdziwy kąsek dla turystów wysokogórskich, którzy mają ochotę na porządną dawkę adrenaliny poza utartymi szlakami.

Chcesz nauczyć się bezpiecznie chodzić po via ferratach? Nie masz z kim jechać? Nie chce Ci się samemu organizować wyjazdu? Wybierz coś dla siebie!

Jednodniowy kurs via ferrata na Słowacji

Kurs via ferrata dedykowany osobom, które nigdy wcześniej nie miały styczności z ferratami i nie są pewne tego, czy via ferraty są dla nich.

Na tym kursie nauczysz się poruszać po via ferratach przy użyciu lonży do asekuracji oraz przećwiczysz przepinki pod okiem instruktora. Co najważniejsze przejdziesz via ferratę HZS Martinskie Hole lub via ferratę Kysel w Słowackim Raju (do wyboru), dzięki czemu nabierzesz doświadczenia w poruszaniu się po żelaznych drogach.

Czytaj więcej...

Weekend na via ferratach

Jeśli chcesz spróbować, czym jest via ferrata pod okiem doświadczonego instruktora, koniecznie jedź z nami na weekend do Austrii. Weekendowy wyjazd na via ferraty do Doliny Hollental pozwoli Ci oswoić się ze sprzętem do via ferrat oraz zapoznać ze specyfiką tej aktywności górskiej.

Nauczysz się obsługi sprzętu do via ferrat, poznasz zasady bezpieczeństwa i poruszania się po żelaznych drogach, a co najważniejsze przemierzysz dwie przepiękne górskie via ferraty. To wszystko pod okiem certyfikowanego instruktora wspinaczki.

Czytaj więcej...

Via ferraty w masywie Dachstein

Zapraszamy na przedłużony, szkoleniowy weekend w masywie Dachstein. 3 dni, 3 ferraty i dużo górskiego doświadczenia - oto co czeka na Ciebie podczas tego kursu. Dodatkowo poznasz nowych pasjonatów gór, zobaczysz przepiękny lodowiec Dachstein, zdobędziesz szczyt Koppenkarstein 2 863 m n.p.m. i sprawdzisz się na wysokości niemal 3000 m n.p.m.

Jedno z najpiękniejszych i najbardziej przyciągających pasm górskich Austrii, czyli masyw Dachstein zapewnia spektakularne widoki i liczne atrakcje. Polodowcowe, turkusowe jeziora, kilkusetmetrowe urwiska, przepiękne wąwozy, jaskinie lodowe, wieczny śnieg, potężne, skalne szczyty, a w nich poskrywane, prawdziwie górskie, często wymagające kondycji, wytrzymałości i techniki via ferraty - oto co oferuje latem masyw Dachstein.

Czytaj więcej...

Via ferraty w Alpach Julijskich

Słowenia to niewielki kraj, ale obdarzony przepięknymi górami - Alpami Julijskimi, których krajobrazy zauroczą każdego. Można liczyć tu na majestatyczne widoki, ogniste wschody i zachody słońca oraz alpejski klimat gór. To dlatego ten, kto przyjedzie tu po raz pierwszy, nie chce wracać.

Góry te oferują bardzo ciekawe trasy piesze i dostarczają niesamowitych wrażeń. Wapienne "Julijce" skrywają przepiękne żelazne drogi, które wyprowadzają na szczyty mierzące ponad 2000 metrów. To na nich skupimy się na tym wyjeździe. Będziemy eksplorować skalne ściany, zdobywać szczyty i podziwiać jedyne w swoim rodzaju, zielone krajobrazy Słowenii.

Czytaj więcej...

Via ferraty nad jeziorem Garda

To wyjazd, w czasie którego przemierzysz najpiękniejsze via ferraty i poznasz malownicze zakątki gór, do których nie dociera przeciętny turysta. Zwiedzisz wspaniały rejon Europy, skosztujesz lokalnej kawy, wina oraz pysznego włoskiego jedzenia, poznasz nowych ludzi i spędzisz czas we wspaniałym towarzystwie, w jednym z najpiękniejszych miejsc we Włoszech. A na deser gelato bez wyrzutów sumienia! Co ty na to?

Czytaj więcej...

Via ferraty w Dolomitach

Dolomity zachwycają każdego. Te góry to niemal mekka via ferrat, z pięknymi drogami i jeszcze wspanialszymi krajobrazami. Pokonywanie włoskich via ferrat połączone ze zdobywaniem górskiej wiedzy i doświadczenia stanowi propozycję wyjazdu idealnego. Wyjazdu, na którym zachwycisz się majestatem gór i mistrzowskim dziełem przyrody.

Pod okiem instruktora będziesz przemierzać historyczne szlaki, zobaczysz najpiękniejsze zakątki Dolomitów w ich różnych pasmach. A jak to we Włoszech bywa, nakarmisz zarówno zmysły, jak i ciało. Będziesz cieszyć się chwilą, doświadczać i chłonąć piękno natury.

Czytaj więcej...

Kurs Asekuracji i autoratownictwa na via ferratach

Chcesz wybierasz się na via ferraty, ale nie wiesz jak zacząć? Jak bezpiecznie poruszać się po tych ubezpieczonych szlakach? Jak poradzić sobie w sytuacji kryzysowej?  Na kursie ASEKURACJI I AUTORATOWNICTWA NA VIA FERRATACH przygotujemy Cię do poruszania się po wysokogórskich szlakach ubezpieczanych oraz nauczymy Cię, jak poradzić sobie w sytuacji kiedy coś pójdzie nie tak...

Przed dwa dni kursu nabędziesz wiedzę niezbędną do pokonywania via ferrat w bezpieczny sposób. Dodatkowo zapoznasz się z metodami asekuracji liną oraz nauczysz się pomagać partnerowi w trudnej sytuacji. Na tym szkoleniu przygotujesz się na różne sytuacje awaryjne oraz dowiesz się, jak im zapobiegać.

Czytaj więcej...

Dokładamy wszelkich starań, by nasze kursy i szkolenia oraz obozy wspinaczkowe były realizowane na jak najwyższym poziomie. Oprócz tego, że podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i nauczymy konkretów, damy Ci coś jeszcze. Dostaniesz od nas rabaty w zaprzyjaźnionych sklepach, darmowe poradniki wspinaczkowe oraz informacje o ciekawych miejsca do wspinania. Zapisz się na nasz newsletter a otrzymasz kilka prezentów od nas od razu! ZAPISUJĘ!

Koniecznie zajrzyj na naszego FB - to tam wszystko się dzieje. Nasi kursanci tworzą wspaniałą społeczność. Dołącz do nich i bądź na bieżąco. Korzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia.

#climb2change

Przeczytaj, co to jest via ferrata oraz o trudnościach na via ferratach. KLIK.

Przeczytaj o sakli trudności na via ferratach. KLIK.