Via ferraty z climb2change – poznaj kursy i wyjazdy! Wybierz przygodę dla siebie!

Co to jest via ferrata?

Via ferraty, zwane żelaznymi drogami, to eksponowane szlaki turystyczne, ubezpieczone przy pomocy metalowych lin (tzw. poręczówek), drabinek, czy stopni. Do ich pokonywania niezbędny jest specjalistyczny sprzęt w postaci uprzęży, kasku oraz lonży z dwoma elastycznymi ramionami, zakończonymi karabinkami oraz absorberem energii, którego zadaniem jest pochłonięcie części siły działającej podczas ewentualnego odpadnięcia od przeszkody. 

To prawdziwy kąsek dla turystów wysokogórskich, którzy mają ochotę na porządną dawkę adrenaliny poza utartymi szlakami. Żelazne drogi mają oznaczone stopnie trudności. W uproszczeniu opisują je litery A-G, gdzie A oznacza najłatwiejszą żelazną perć, a G ekstremalnie trudną. Kochasz góry i adrenalinę? Szukasz nowych wyzwań? Doskonale! Nie zastanawiaj się tylko scrolluj niżej, by wybrać opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.

Malownicze krajobrazy i solidna dawka adrenaliny!

Doświadczona kadra instruktorska

Przygoda na najwyższym poziomie!

climbingacademy-via-ferrata

Via ferraty z climb2change – dlaczego warto?

Wyjazdy prowadzą sprawdzeni i zaufani przewodnicy górscy oraz instruktorzy wspinaczki.
Nasze wyjazdy to możliwość rozwinięcia i nabycia nowych umiejętności poruszania się po via ferratach.
Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami, którzy podzielą się nie tylko swoją wiedzą, ale także zarażą Cię górską pasją!
Jesteśmy autorami przewodników po via ferratach, wiedza zdobywana przez lata praktyki pozwala nam tworzyć wyjątkowe programy wyjazdów.
Uczymy jak chodzić po górach z głową, bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu.
Dbamy o przyjazną i komfortową atmosferę, pełną niezapomnianych wspomnieć i znajomości na lata!

Dokładamy wszelkich starań, by nasze kursy i szkolenia oraz obozy wspinaczkowe były realizowane na jak najwyższym poziomie oraz współpracujemy z doświadczoną kadrą instruktorką, której zadaniem jest przekazanie konkretnej wiedzy oraz przekazanie górskiej pasji.

Wyjazd z naszą Akademią Wspinania climb2change to doskonała okazja do doskonalenia swoich umiejętności oraz pokonywania własnych granic. Z nami postawisz pierwsze kroki na żelaznych drogach oraz spędzisz czas w zapierających dech w piersiach górskich sceneriach. Odwiedzamy miejsca na mapie Europy, które przyciągają zarówno latem jak i zimą.

Będziemy pokonywać pionowe ściany i powietrzne granie, dlatego przyda się dobra kondycja i bardzo dobra ogólna sprawność fizyczna. Na wycieczkach szkoleniowych nie zabraknie przestrzeni pod nogami i wyjątkowych panoram górskich. Strzeliste Dolomity, malownicza Garda, czy kultowy Dachstein? Nie wahaj się i wybierz się z nami na górską przygodę!

Wybierz kurs lub wyjazd dopasowany do Twoich potrzeb!

Kurs via ferrata na Słowacji dla początkujących

Pierwszy krok dla osób, które chciałyby spróbować czegoś więcej niż poruszanie się utartymi, górskimi szlakami. Tutaj sprawdzisz, czy via ferraty są dla Ciebie. Pod okiem instruktora dowiesz się jak poprawnie korzystać z lonży do asekuracji oraz jak bezpiecznie i sprawnie przepinać się pomiędzy kolejnymi przeszkodami. Co najważniejsze, przejdziesz via ferratę HZS Martinskie Hole lub via ferratę Kysel w Słowackim Raju (do wyboru), dzięki czemu nabierzesz doświadczenia w poruszaniu się po żelaznych drogach.

Rezerwuj kurs

Weekend na via ferratach w Hollental (kurs dla początkujących)

Jeśli chcesz spróbować, czym jest via ferrata pod okiem doświadczonego instruktora, koniecznie jedź z nami na weekend do Austrii. Weekendowy wyjazd na via ferraty do Doliny Hollental pozwoli Ci oswoić się ze sprzętem do via ferrat oraz zapoznać ze specyfiką tej aktywności górskiej.

Nauczysz się obsługi sprzętu do via ferrat, poznasz zasady bezpieczeństwa poruszania się po żelaznych drogach. I pod okiem naszego instruktora pokonasz dwie górskie via ferraty w malowniczej Dolinie Hollental.

Rezerwuj wyjazd

Wycieczka via ferratą na Czerwoną Ławkę – Tatry Słowackie

Wycieczka na via ferratę przez Czerwoną Ławkę to szansa na stworzenie wyjątkowych wspomnień i przyjaźni, które pozostaną z Tobą na długo! To jednodniowe wyjście na malowniczą via ferratę znajdującą się w paśmie Tatr Słowackich. Pod okiem instruktora nauczysz się jak sprawnie poruszać się po trudnościach oraz jak bezpiecznie przepinać lonżę – nieodłączną towarzyszkę wyjść na via ferraty.

Wycieczka via ferratą na Czerwoną Ławkę będzie niezapomnianym doświadczeniem dla miłośników górskiej przygody o bardzo dobrej kondycji i odporności na ekspozycję. Jeśli jesteś gotów na wyzwanie i masz pewność, że jesteś odpowiednio przygotowany fizycznie i technicznie, możesz spróbować zdobyć Czerwoną Ławkę. Zainteresowany?

Rezerwuj wyjście na Czerwoną Ławkę z przewodnikiem

Via ferraty w masywie Dachstein na weekend

Zapraszamy na przedłużony, szkoleniowy weekend w masywie Dachstein. 3 dni, 3 ferraty i dużo górskiego doświadczenia – oto co czeka na Ciebie podczas tego kursu. Dodatkowo poznasz nowych pasjonatów gór, zobaczysz przepiękny lodowiec Dachstein, zdobędziesz szczyt Koppenkarstein 2 863 m n.p.m. i sprawdzisz się na wysokości niemal 3000 m n.p.m.

Jedno z najpiękniejszych i najbardziej przyciągających pasm górskich Austrii, czyli masyw Dachstein zapewnia spektakularne widoki i liczne atrakcje. Polodowcowe, turkusowe jeziora, kilkusetmetrowe urwiska, przepiękne wąwozy, jaskinie lodowe, wieczny śnieg, potężne, skalne szczyty, a w nich poukrywane, prawdziwie górskie, często wymagające kondycji, wytrzymałości i techniki via ferraty – oto co oferuje latem masyw Dachstein.

Rezerwuj wyjazd

Via ferraty nad jeziorem Garda dla początkujących

To wyjazd, w czasie którego przemierzysz najpiękniejsze via ferraty i poznasz malownicze zakątki gór, do których nie dociera przeciętny turysta. Zwiedzisz wspaniały rejon Europy, skosztujesz lokalnej kawy, wina oraz pysznego włoskiego jedzenia, poznasz nowych ludzi i spędzisz czas we wspaniałym towarzystwie, w jednym z najpiękniejszych miejsc we Włoszech. A na deser gelato bez wyrzutów sumienia! Co Ty na to?

Rezerwuj wjazd

Via ferraty w Dolomitach

To tygodniowy wyjazd do mekki via ferrat, czyli w Dolomity, które zachwycają każdego. Pokonywanie włoskich via ferrat połączone ze zdobywaniem górskiej wiedzy i doświadczenia stanowi propozycję wyjazdu idealnego. Wyjazdu, na którym zachwycisz się majestatem gór i mistrzowskim dziełem przyrody.

Pod okiem instruktora będziesz przemierzać historyczne szlaki, zobaczysz najpiękniejsze zakątki Dolomitów w ich różnych pasmach. A jak to we Włoszech bywa, nakarmisz zarówno zmysły, jak i ciało. Będziesz cieszyć się chwilą, doświadczać i chłonąć piękno natury.

Rezerwuj wyjazd

Triglav na weekend (Via ferraty w Alpach Julijskich)

Wyjazd na via ferraty w Alpy Julijskie jest dedykowany osobom, które stawiają pierwsze kroki na tego typu szlakach i szukają inspiracji na aktywny urlop w górach. To wyjątkowa okazja do rozwijania swoich umiejętności w górach, odkrywania piękna rejonu Alp Julijskich i dzielenia niezapomnianych chwil z innymi pasjonatami górskich przygód.

 Słowenia to niewielki kraj, ale obdarzony przepięknymi górami – Alpami Julijskimi, których krajobrazy zauroczą każdego. Można liczyć tu na majestatyczne widoki, ogniste wschody i zachody słońca oraz alpejski klimat gór. To dlatego ten, kto przyjedzie tu po raz pierwszy, nie chce wracać. Gotowy na przygodę? Pakuj plecak i jedź z nami!

Rezerwuj wyjazd

Wyjazd na via ferraty do Hiszpanii, Costa Blanca

Jesteś miłośnikiem via ferrat i samodzielnie pokonujesz szlaki o średnim poziomie trudności? Marzysz o aktywnym i nietuzinkowym wyjeździe, który pozwoli Ci odkryć nowe miejsca na ferratowej mapie? Chcesz przeżyć wyjątkowe chwile w gronie osób o podobnych zainteresowaniach? Mamy dla Ciebie doskonałą propozycję!

Wybierz się z nami na via ferraty do słonecznej Hiszpanii, w rejon Costa Blanca! Podczas tej niecodziennej podróży będziesz mieć okazję przejść kilka wymagających via ferrat, popracować nad techniką poruszania się po trudniejszych via ferratach oraz zdobyć umiejętność zjazdów po linie, która jest niezbędna na hiszpańskich żelaznych drogach. Wszystko to pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów wspinaczki!

Rezerwuj wyjazd

Kurs asekuracji i autoratownictwa na via ferratach

Bezpieczne pokonywanie żelaznych dróg w pigułce. Chcesz wybierasz się na via ferraty, ale nie wiesz jak zacząć? Jak bezpiecznie poruszać się po tych ubezpieczonych szlakach? Jak poradzić sobie w sytuacji kryzysowej?  Na kursie asekuracji i autoratownictwa na via ferratach przygotujemy Cię do poruszania się po wysokogórskich szlakach ubezpieczanych oraz nauczymy Cię, jak poradzić sobie w sytuacji kiedy coś pójdzie nie tak…

Przed dwa dni kursu nabędziesz wiedzę niezbędną do pokonywania via ferrat w bezpieczny sposób. Dodatkowo zapoznasz się z metodami asekuracji liną oraz nauczysz się pomagać partnerowi w trudnej sytuacji. Na tym szkoleniu przygotujesz się na różne sytuacje awaryjne oraz dowiesz się, jak im zapobiegać.

Rezerwuj kurs

+
przeszkolonych osób
lat na rynku
+
zrealizowanych kursów

Zadbaj z nami o swoje bezpieczeństwo
i ciesz się zimą w górach!

Shopping Cart
Scroll to Top