Via ferraty w Dolomitach

Wyjazd dla osób, które lubią dużo wędrować, nie boją się wyzwań i ekspozycji. Podstawowy kurs via ferrata W CENIE.

DLACZEGO WARTO JECHAĆ Z NAMI NA VIA FERRATY W DOLOMITACH?

Dolomity zachwycają każdego. Te góry to niemal mekka via ferrat, z pięknymi drogami i jeszcze wspanialszymi krajobrazami. Pokonywanie włoskich via ferrat połączone ze zdobywaniem górskiej wiedzy i doświadczenia stanowi propozycję wyjazdu idealnego, takiego na którym zachwycisz się majestatem gór i mistrzowskim dziełem przyrody.

Pod okiem instruktora będziesz przemierzać historyczne szlaki oraz zobaczysz najpiękniejsze zakątki Dolomitów w ich różnych pasmach. A jak to we Włoszech bywa, nakarmisz zarówno zmysły, jak i ciało. Będziesz cieszyć się chwilą, doświadczać i chłonąć piękno natury.

Wyjazd prowadzimy osobiście - Pola Kryża i Darek Woźiczka. Od lat uczymy innych, jak z głową chodzić po górach. Jesteśmy instruktorami wspinaczki oraz autorami przewodników i poradników o via ferratach.

Zapewniamy profesjonalną opiekę i szkolenie prowadzone przez instruktora wspinaczki.

Spędzisz tydzień w przepięknej górskiej scenerii.

Poznasz żelazne drogi i nauczysz się, jak pokonywać je z głową.

Poznaj, czym są via ferraty w Dolomitach!

CZYM SĄ VIA FERRATY?

Via ferraty inaczej nazywane żelaznymi drogami są to wymagające szlaki turystyczne, które są ubezpieczone, to znaczy, że trudniejsze ich fragmenty wyposażono w linę poręczową do asekuracji za pomocą specjalnej lonży. Do pokonywania via ferrat potrzeba nie lada odwagi i odporności na ekspozycję, jeśłi jeśli niestraszne Ci przebywanie na wysokości, kochasz góry i wyzwania, otwarte przestrzenie oraz chcesz przeżyć niesamowitą górską przygodę, to zapraszamy z nami. Gwarantujemy niezapomniane emocje oraz imponujące widoki. Wycieczki ze szkoleniem odbędą się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów wspinaczki.

MAJESTATYCZNE DOLOMITY

Widok na Tre Cime di Lavaredo

Oryginalne, smukłe, strzeliste, czasem kilkusetmetrowe formacje skalne i wspaniałe szczyty to esencja Dolomitów. Grupy górskie porozrzucane pomiędzy głębokimi dolinami potęgują unikatowość tego rejonu. Na ich czele stoi Królowa "Bladych Gór" - Marmolada.

Góry te są przykładem piękna krajobrazu i przyrodniczego fenomenu. Dołóżmy do tego garść trudnej historii, wyjątkową kulturę i tradycje. To miejsce na mapie świata, które przyciąga i latem i  zimą. Ciągną tu ludzie z całego świata, ale tylko część z nich eksploruje żelazne drogi, których nie brakuje. Tutaj działa się historia. A teraz dzieje się magia.

DLA KOGO WYJAZD NA VIA FERRATY W DOLOMITACH?

Via ferraty mają oznaczone stopnie trudności. W uproszczeniu opisują je litery A-G, gdzie A oznacza najłatwiejszą żelazną perć, a G ekstremalnie trudną. Ferraty w Dolomitach charakteryzują się różnymi trudnościami. Znajdują się tu ferraty bardzo łatwe i bardzo trudne. Są one położone w przepięknych pasmach górskich, ukryte w skalnym raju. Często wymagają długiego podejścia szlakiem.

Żelazne drogi, które będziemy pokonywać na tym wyjeździe nie należą do najłatwiejszych. Wybraliśmy klasyki Dolomitów, drogi śmiałe o średniej trudności (C/D). Będzie dużo chodzenia i podejść. Będziemy pokonywać pionowe ściany i powietrzne granie, dlatego przyda się dobra kondycja i bardzo dobra ogólna sprawność fizyczna. Na wycieczkach szkoleniowych nie zabraknie przestrzeni pod nogami i wyjątkowych panoram górskich.

Opis planowanych via ferrat znajduje się na końcu strony, jednak program jest uzależniony od warunków pogodowych. Może ulec zmianie lub zostać zmodyfikowany po to, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

5 wycieczek szkoleniowych!

Piękny zakątek świata.

Dla osób z bardzo dobrą kondycją!

JAK WYGLĄDA WYJAZD NA VIA FERRATY W DOLOMITACH?

Spotykamy się w sobotę po południu we Włoszech. Podróż z południa Polski trwa ok. 8 godzin. W niedzielę rozpoczynamy szkolenie i ruszamy na podbój via ferrat. Zaczniemy od szkolenia teoretycznego, by później zamienić teorię w praktykę i zdobywać włoskie żelazne drogi!

Program szkolenia wygląda tak.

 1. Przyjazd do Włoszech do miejscowości Arabba. Zakwaterowanie.
 2. Szkolenie oraz wejście Via ferratą Finanzieri (C) na szczyt Colac 2 715 m n.p.m.
 3. Szkolenie oraz ferrata De Luca Innerkofler (B/C) i wejście na szczyt Monte Paterno 2 744 m n.p.m.
 4. Ferrata Trincee (C/D).
 5. Via ferraty Giuseppe Di Olivieri (C/D) - Punta Anna 2731 m n.p.m i Gianni Aglio (D) - Tofana di Mezzo 3244 m n.p.m.
 6. Via Ferrata degli Alpini (C/D) i wejście na szczyt Col dei Bos 2 559 m n.p.m.
 7. Wyjazd i powrót do Polski

Szczegółowy opis planowanych via ferrat znajduje się na końcu strony. Ze względów bezpieczeństwa uczestników, w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych lub braku predyspozycji grupy, program wyjazdu może być zmodyfikowany.

CO CIĘ CZEKA W DOLOMITACH?

CO ZAWIERA CENA?

 • 5 dni szkolenia wg. programu i opiekę instruktora wspinaczki podczas wycieczek,
 • Praktyczne wykłady o sprzęcie do via ferrat,
 • Ćwiczenia terenowe przy użyciu nowoczesnego sprzętu,
 • Niezbędny, nowy sprzęt na czas trwania zajęć - uprząż, kask i lonża do via ferrat,
 • Darmową górską check listę do pobrania na telefon,
 • Roczny dostęp do webinaru Sprzęt na via ferraty.

Chcemy, by jak najwięcej osób miało możliwość uniknięcia błędów i zapewniło sobie bezpieczny start ze swoją przygodą z via ferratami oraz, a może w szczególności - bezpieczne powroty z trudnych górskich wędrówek i wspinaczek. Zależy nam na tym, aby maksymalnie ułatwić Ci podjęcie tego pierwszego, najważniejszego kroku. Pamiętaj, że zbyt wiele rzeczy może pójść nie tak.

Stawiamy na wiedzę, jakość i zdobywanie doświadczenia, dlatego codziennie będzie praktyka. Dzięki wycieczkom nauczysz się obsługi sprzętu do via ferrat. Codziennie będziesz przechodzić via ferraty wraz z instruktorem, który omówi zagadnienia związane z górskim ekwipunkiem, przygotowaniem do górskich wycieczek oraz poruszaniem się po via ferratach. W górach najważniejsze jest BEZPIECZEŃSTWO dlatego w ramach szkolenia poznasz również zagrożenia związane z via ferratami.

W ramach szkolenia podstawowego via ferrata:

 • Zapoznasz się ze specyfiką dróg ubezpieczonych typu via ferrata oraz trudnościami via ferrat,
 • Poznasz zasady poruszania się i asekuracji na via ferratach,
 • Nauczysz się obsługi sprzętu do via ferrat,
 • Dowiesz się, jak przygotowywać się do górskich wycieczek,
 • Poznasz techniki ułatwiające poruszanie się po trudnych odcinkach via ferrat,
 • Pod okiem instruktora przejdziesz 5 via ferrat o różnym stopniu trudności i różnej specyfice.

Praktyczny wyjazd szkoleniowy!

Zapewniamy niezbędny sprzęt BEZ DODATKOWYCH OPŁAT.

Cena: 2100 zł.

POZA PROFESJONALNĄ OPIEKĄ INSTRUKTORSKĄ OTRZYMASZ OD NAS GRATIS:

Sprzęt na czas wyjazdu (wypożyczenie sprzętu to koszt 300 zł)

Roczny dostęp do webinaru: Sprzęt na via ferraty o wartości 49 zł.

Pakiet pamiątkowych zdjęć - bezcenny - gratis 🙂

Komin wielofunkcyjny w prezencie.

 

Wartość tego wyjazdu to ponad 2449 zł,

a Ty możesz go mieć tylko u nas za 2100 zł!

Oszczędzasz 349 zł.

TERMINY NA ROK 2023

08 - 14.07.2023 - 12 miejsc

05 - 12.08.2023 - 12 miejsc

Ferrata Degli Alpini w Dolomitach

CENA NIE OBEJMUJE

 • Dojazdu na miejsce - komunikujemy ze sobą uczestników wyjazdu, aby mogli podróżować razem,
 • Noclegu - pomagamy w jego rezerwacji tak, aby grupa mogła być razem, koszt to ok. 300-350 euro/osoba - w zależności od terminu
 • Biletów na kolejkę na Punta Anna - około 30 eu/ osoba,
 • Opłaty drogowej za dojazd pod Tre Cime - około 30 eu/ samochód,
 • Świadczeń nie wymienionych powyżej,
 • Wyżywienia oraz wydatków natury osobistej,
 • Ubezpieczenia NNW oraz ubezpieczenia na wypadek konieczności korzystania z miejscowych zagranicznych wysokogórskich służb ratunkowych włącznie z opcją użycia helikoptera, kosztów leczenia w szpitalu, oraz OC - pamiętaj, żeby się ubezpieczyć - warunek konieczny. Rekomendujemy wykupienie polisy, sprawdź Bezpieczny Powrót PZU - sprawdź TUTAJ.

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ

 • Dobry humor,
 • Buty trekkingowe lub podejściowe,
 • Rękawiczki do via ferrat,
 • Plecak 20-30 l,
 • Ubrania na każdą pogodę, również przeciwdeszczowe,
 • Kosmetyki, krem przeciwsłoneczny,
 • Przyjmowane lekarstwa,
 • Apteczkę osobistą,
 • Ważną kartę EKUZ,
 • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków wraz z opcją akcji ratowniczej przy użyciu śmigłowca.

Sprawdź, czym są via ferraty w Dolomitach!

PEŁEN PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1: Przyjazd do Włoch w rejon Arabby

Podróż z Polski do Włoszech samochodem trwa ok. 11 godzin. Spotykamy się w godzinach popołudniowych na miejscu. Komunikujemy uczestników ze sobą, aby mogli podróżować wspólnie. Jeśli chcesz mieszkać razem z innymi uczestnikami wyjazdu, pomożemy Ci również z rezerwacją noclegów w Arabbie. rezerwujemy kilka apartamentów z wyposażonymi kuchniami i pokojami 2-3 osobowymi. Cena zależy od terminu i należy założyć budżet w wysokości 300-350 euro.

Wieczorem odbędzie się wykład o sprzęcie do via ferrat.

Dzień 2: Szkolenie oraz wejście Via ferratą Finanzieri (C) na szczyt Colac 2 715 m n.p.m.

Przygodę z Dolomitami zaczniemy od wycieczki na szczyt Colac oferującej wspinaczkę w stromej i miejscami eksponowanej skale. Ferrata jest stosunkowo łatwa technicznie, dlatego właśnie na niej oswoisz się ze sprzętem do via ferrat i majestatem Dolomitów, a dodatkowo złapiesz aklimatyzację. Na deser zdobędziesz swój pierwszy włoski szczyt. Czas przejścia ferraty to około 4h.

Szkolenie z obsługi sprzętu przed wycieczką.

Wyjazd kolejką dodatkowo płatny około 20 eu/osoba.

Dzień 3: Via ferrata De Luca Innerkofler (B/C) i wejście na szczyt Monte Paterno 2 744 m n.p.m.

W trzecim dniu naszego wyjazdu odwiedzimy symbol Dolomitów, czyli rejon Tre Cime di Lavaredo! Zamiast robić klasyczny trekking wokół Cim, zmierzysz się z Via ferratą De Luca Innerkofler i zdobędziesz szczyt Monte Paterno! Ze szczytu rozpościerają się zapierające dech w piersi widoki na imponujące wieże Cim! W drodze powrotnej ze szczytu przemierzysz wydrążone w skale tunele wojenne z czasów I wojny światowej. Czas, około 5h.

Dojazd na parking pod Tre Cime dodatkowo płatny około 30 eu/samochód.

Dzień 4: Via Ferrata delle Trincee (C/D)

Imponująca i urozmaicona ferrata w samym sercu Dolomitów z widokiem na Królową Marmoladę. Wiedzie różnymi formacjami, ale najbardziej efektowna jest część poprowadzona panoramiczną granią. Start jest bardzo wymagający technicznie. Nie zabraknie na niej stanowisk z bitew oraz tuneli z czasów I wojny światowej. Najwyższym punktem na trasie jest Bec de Mesdì 2 727 m n.p.m. Czas: 5 h.

Wyjazd kolejką dodatkowo płatny około 25 eu/osoba.

Dzień 5: Via ferraty Giuseppe Di Olivieri (C/D) - Punta Anna 2731 m n.p.m i Gianni Aglio (D) Tofana di Mezzo 3244 m n.p.m.

Kolejne klasyki Dolomitów to ferraty wymagające kondycji, siły i odporności na ekspozycję. Ta propozycja, to jedna z trudniejszych wycieczek, jakie można zrobić po ferratach w Dolomitach, dlatego musimy mieć pewność, że grupa ma predyspozycje. Jeśli tak będzie - zdobędziemy przepiękny szczyt Tofany di Mezzo. Jeśli nie - skrócimy wyprawę. Czas: 9 h.

Wyjazd kolejką dodatkowo płatny około 40 eu/osoba.

Dzień 6: Via Ferrata degli Alpini (C/D) i wejście na szczyt Col dei Bos 2 559 m n.p.m.

Spektakularna via ferrata, absolutny klasyk doliny Ampezzo. Biegnie wzdłuż południowej ściany Piramidy Col dei Bos. Przepiękna wspinaczka połączona z imponującymi widokami na grupę Marmolady, Sorapis i Cinque Torri czynią z niej prawdziwy kąsek. Po przejściu ferraty obowiązkowo zdobywamy szczyt Col dei Bos. Czas: 4 h.

Dzień 7: Wyjazd i powrót do Polski

Zmęczeni, pełni wrażeń rozstajemy się i ruszamy w podróż powrotną.


Program szkolenia jest autorski, oznacza to, że kopiowanie w całości lub części jest zabronione. Opisane via feraty są przeznaczone dla wytrawnych turystów wysokogórskich, dla osób sprawnych fizycznie, z bardzo dobrą kondycją, które są odporne na ekspozycję i nie boją się wysokości. Ze względów bezpieczeństwa uczestników, w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, program wyjazdu może być zmodyfikowany.