Kursy i obozy skiturowe z climb2change

z

Kursy i obozy skiturowe dla każdego miłośnika górskich przygód!

Skituring? Z co to właściwie jest? Zimowa turystyka narciarska – oto jak inaczej można nazwać skituring! Polega to na podejściu z użyciem nart skiturowych na przełęcz lub szczyt, z którego czeka nas emocjonujący zjazd w stylu free ride. Można więc śmiało powiedzieć, że skituring to połączenie zaawansowanej turystyki górskiej oraz freeride’u właśnie. 

Kursy i obozy skiturowe prowadzimy w Beskidach i Tatrach. Stanowią one świetne miejsce do sprawdzenia się w nowej aktywności. Skitury to doskonała alternatywa dla narciarstwa zjazdowego i zatłoczonych, zimowych stoków. Szukasz nowych wyzwań i kochasz góry? Z pewnością znajdziesz coś dla siebie i będziesz oczarowany pięknem zimowych krajobrazów zmieniających się podczas zjazdów!

Zajęcia prowadzą instruktorzy wspinaczki i/ lub ratownicy TOPR.

1 lub 2 dni szkoleń!

Szkolenia odbywają się w Tatrach lub malowniczych Beskidach.

kurs skiturowy w Tatrach

Kursy i obozy skiturowe – dlaczego warto ?

Szkolenia climb2change prowadzone są przez doświadczoną kadrę instruktorską oraz ratowników GOPR/TOPR.
Uczymy jak korzystać z górskich aktywności z głową, bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu.
Kursy przygotują Cię do samodzielnej oceny ryzyka związanej z zimowym poruszaniem się po górach, a tym samym do samodzielnego planowania tur.
Kurs skiturowo-lawinowy pozwoli Ci zdobyć wiedzę z zakresu lawinoznawstwa.
Nauczymy Cię jak sprawnie korzystać z niezbędnika skiturowca, czyli lawinowego ABC.
Dowiesz się ,jak bezpiecznie poruszać się zimą na nartach, co spakować i jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach!

Wybierz kurs skiturowy dla siebie

Kurs skiturowy dla początkujących w Beskidach

Skituring, chodzi Ci po głowie, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeździsz na nartach, ale męczą Cię tłumy na stokach? Zapraszamy na jednodniowe szkolenie skiturowe w Beskidach. To doskonałe miejsce na zapoznanie się ze specyfiką skituringu, sprzętu oraz terenu. Niczego się nie obawiaj, szkolenie poprowadzą Instruktorzy Skituringu, Narciarstwa i ratownicy GOPR. W zaprzyjaźnionej wypożyczalni dobierzemy dla Ciebie odpowiedni sprzęt i ruszymy eksplorować to zaskakująco piękne pasmo, kończąc zjazdem po oznaczonej trasie.

Rezerwuj kurs

Kurs skiturowy dla początkujących w Tatrach

Jeździsz na nartach, ale czujesz, że chciałbyś czegoś więcej? Skituring to doskonałe połączenie dla miłośników narciarstwa, którzy chcą poczuć ducha wolności oraz totalnego obcowania z górami zimą. Na kursie z climb2change poznasz techniki podejść w górę, by szybko się nie zmęczyć i nie zniechęcić! Dowiesz się jak w bezpieczny sposób poruszać się na nartach w górach typu alpejskiego oraz jak prawidłowo spakować się na tury. Dodatkowo znajdziemy chwilę na wprowadzenie do wiedzy niezbędnej, czyli lawinoznawstwa. Zainteresowany? Śmigaj z nami!

Rezerwuj kurs

Kurs skiturowo-lawinowy

To kompendium wiedzy teoretycznej i praktycznej zamknięte w weekendowej pigułce. Na tym kursie nie tylko poznasz podstawy technik poruszania się na nartach skiturowcyh, ale również zdobędziesz ogrom wiedzy na temat tego, jak unikać zagrożenia lawinowego w górach.

Najważniejsze w naszej pracy jest nauczenie kursantów jak poruszać się po górach z głową, by czerpać z nich jak najwięcej. Kurs skiturowo-lawinowy to przede wszystkim zajęcia terenowe, poruszające najważniejszy czynnik wpływający na zaplanowanie bezpiecznej tury, jakim są LAWINY. Kurs prowadzony jest przez przewodników wysokogórskich i/lub ratowników TOPR. Skorzystaj z ich doświadczenia i dowiedz się, jaka jest ich specyfika, jak się tworzą i przede wszystkim jak ich unikać. Ćwiczenia terenowe na łatwych turach oraz czas spędzony w tatrzańskich dolinkach pozwolą Ci oswoić się ze specyfiką Tatr. Nauczysz się planować wycieczki, sprawdzać zagrożenie i odpuszczać. A jeśli wszystko pójdzie źle – co zrobić w razie wypadku. Choć mamy nadzieję, że wiadomości zdobyte na tym szkoleniu sprawią, że nigdy nie znajdziesz się w takiej sytuacji.

Rezerwuj kurs

Kurs lawinowy dla skiturowców

Weekendowy kurs lawinowy w Tatarch dla osób poruszających się na skiturach to doskonała okazja, aby opanować podstawy wiedzy o lawinach w terenie wysokogórskim. Dowiesz się, czym są lawiny, jakie są ich charakterystyczne cechy, jak powstają, a co najważniejsze, jak ich unikać. Nauczysz się obsługiwac lawinowe ABC oraz będziesz mieć możliwość praktycznego trenowania sytuacji awaryjnych, działań ratowniczych i przekonasz się, że szybkość reakcji ma kluczowe znaczenie. Dodatkową umiejętnością, którą zdobędziesz na kursie lawinowym jest nauka poruszania się w rakach oraz techniki hamowania upadku na stokach, przy użyciu czekana.

Rezerwuj kurs

+
przeszkolonych osób
lat na rynku
+
zrealizowanych kursów

Zadbaj z nami o swoje bezpieczeństwo
i ciesz się zimą w górach!

Shopping Cart
Scroll to Top