KURS Via ferratA
na Słowacji

Kurs via ferrata na Słowacji

Wybierając kurs via ferrata na Słowacji nauczysz się przede wszystkim jak z głową pokonywać żelazne drogi oraz sprawdzisz swoje możliwości pod okiem instruktora i przewodnika górskiego! Nauczysz się poruszać po via ferratach przy użyciu lonży do asekuracji oraz przećwiczysz przepinki, a co najważniejsze przejdziesz via ferratę HZS na Martinske Hole lub via ferratę Kysel w Słowackim Raju (do wyboru podczas rezerwacji). Ponadto poznasz i przetestujesz sprzęt, jaki jest potrzebny do asekuracji na via ferratach, co pozwoli Ci dokonać właściwego wyboru podczas późniejszych zakupów.

Dodatkowo zdobędziesz wiedzę na temat potencjalnych zagrożeń, które mogą Cię spotkać na górskich via ferratach oraz dowiesz się, jak odpowiednio przygotować się na wyprawy w wyższe partie gór. Poznasz trudności, jakie mogą napotkać podczas pokonywania via ferrat o różnym charakterze, nauczysz się czytać opisy, mapy i topo oraz poznasz najlepsze miejsca na samodzielne wycieczki.

Jeśli już chodzisz po via ferratach i chcesz poznać dodatkowe techniki asekuracji liną, sprawdź kurs asekuracja i autoratownictwo na via ferratch. Sprawdź również bardziej zaawansowane wyjazdy na górskie via ferraty.

kurs via ferrata na Słowacji

Dlaczego warto jechać z nami na kurs via ferrata na Słowacji?

 • Nauczysz się poruszać po via ferratach przy użyciu lonży do asekuracji oraz przećwiczysz przepinki pod okiem instruktora.
 • Nabierzesz doświadczenia w poruszaniu się po żelaznych drogach.
 • Poznasz i przetestujesz sprzęt, jaki jest potrzebny do asekuracji na via ferratach, co pozwoli Ci dokonać właściwego wyboru podczas późniejszych zakupów.
 • Wyjazd na via ferraty w Słowacji to szansa na stworzenie wyjątkowych wspomnień i przyjaźni, które pozostaną z Tobą na długo!
kurs via ferrata na Słowacji
Bezpieczeństwo. Wyjazdy na via ferraty prowadzą sprawdzeni i zaufani przewodnicy górscy oraz instruktorzy wspinaczki.
Emocje. Programy wyjazdów są starannie zaplanowane i zaprojektowane tak, aby dostarczyć uczestnikom nie tylko wiedzy i umiejętności, ale także fascynujących doświadczeń.
Klimat. Grupy są zróżnicowane, co sprawia, że panuje u nas atmosfera akceptacji i wsparcia. Każdy uczestnik może liczyć na pomoc innych oraz instruktorów, którzy są chętni do przekazywania swojej wiedzy.
Doświadczenie. Wiedza zdobywana przez lata praktyki pozwala nam tworzyć wyjątkowe programy podróży, dlatego każdy wyjazd z nami będzie pełen niezapomnianych chwil, bezpieczny i zorganizowany z dbałością o każdy szczegół.
Profesjonalizm. Nasi instruktorzy, wybitni w swojej dziedzinie, są nie tylko pasjonatami, lecz także spełniają standardy szkoleniowe Akademii Wspinania climb2change.

Profesjonalna opieka instruktora wspinaczki.

Unikalny krajobraz.

Poznasz zasady bezpiecznego poruszania się po żelaznych drogach.

Dla kogo jest kurs via ferrata na Słowacji?

Kurs jest stworzony z myślą o osobach, które chcą postawić  pierwsze kroki na via ferratach.
Dzieci powinny ważyć minimum 40 kg i mieć ponad 130 cm wzrostu, są to warunki konieczne do tego, aby zapewnić młodym uczestnikom wycieczki maksimum bezpieczeństwa.
Jeśli nie masz doświadczenia górskiego, a chcesz dowiedzieć się, jak przygotować się do pokonywania via ferrat, możesz jechać.
Wycieczka w trakcie tego kursu trwa kilka godzin, dlatego warto być w dobrej kondycji, aby w pełni się nią cieszyć. Do pokonania będzie ponad 15 km!
Ze względu na to, że proponowane ferraty to szlaki bardzo łatwe i dobrze zabezpieczone, do ich pokonania nie potrzeba specjalnych predyspozycji fizycznych.
Każdy, kto lubi piesze wycieczki i aktywność na świeżym powietrzu poradzi sobie na tych via ferratach.

Via ferrata HZS Martinske hole

Via ferraty zwane żelaznymi drogami, to wymagające szlaki turystyczne, które są ubezpieczone, to znaczy, że trudniejsze fragmenty wyposażono w linę poręczową. Na tych odcinkach należy używać specjalistycznej lonży przeznaczonej do asekuracji. Do pokonywania via ferrat potrzeba nieco odwagi, a często również odporności na ekspozycję. Jeśli chcesz sprawdzić czym są zyskujące na popularności via ferraty i przeżyć niesamowitą przygodę, to zapraszamy z nami. Gwarantujemy niezapomniane emocje i wyjątkowe widoki.

Via ferrata HZS (Horskej záchrannej služby) na Martinské hole leży w Małej Fatrze, w pobliżu miejscowości Martin na Słowacji. Mała Fatra uznawana jest za jedno z bardziej malowniczych pasm górskich Słowacji. Godnym uwagi jest fakt, że szlaki Małej Fatry oferują zarówno wspaniałe panoramy, jak i bujną zieleń skrywaną w wąwozach, które stanowią drugą wizytówkę Małej Fatry.

To właśnie w jednym z takich wąwozów leży zbudowana, jako pierwsza na Słowacji, ferrata HZS na Martinské hole. Jest ona wręcz idealna na pierwszą przygodę z tego typu szlakiem. Z uwagi na niewielkie trudności techniczne urozmaicone mostkami linowymi oraz niewielką ekspozycję, pozwala na skupienie się na bezpiecznych operacjach sprzętowych.

Via ferrata HZS Kysel

kurs via ferrata na Słowacji

Via ferrata HZS Kyseľ poprowadzona jest dnem malowniczego, wapiennego wąwozu, wzdłuż potoku Kyseľ. Obszar, w którym się znajduje, jest częścią Parku Narodowego Słowacki Raj (Národný park Slovenský raj).

Podobnie do ferraty HZS na Martinske hole, szlak nie jest trudny technicznie, ale łączna suma podejść i zejść jest dosyć spora. Wędrówkę tą ferratą polecamy przede wszystkim osobom, które lubią długie i przyjemne spacery oraz bajeczne krajobrazy.

Instruktorzy

Kurs via ferrat dla początkujących na Słowacji jest prowadzony przez instruktora wspinaczki lub przewodnika górskiego. Każdy z prowadzących to osoba pełna pasji, która z ogromnym zaangażowaniem przekazuje swoją górską wiedzę.

Slide
Rysiek "Rysiaczek" Emilewicz, instruktor wspinaczki PZA

Instruktor wspinaczki skalnej PZA,
instruktor climb2change

Piotr "Szalony" Korczak - instrukotr climb2change

Instruktor wspinaczki sportowej,
instruktor climb2change

Slide
Szymon Tatar, przewodnik wysokogórski, przewodnik tatrzański, ratownik TOPR

Międzynarodowy przewodnik wysokogórski UIMLA, przewodnik tatrzański i ratownik TOPR

Mikolaj Lau instrukotr

Instruktor wspinaczki climb2change,
przewodnik tatrzański

Mirosław Zieliński - ratownik TOPR, przewodnik tatrzański, międzynarodowy przewodnik UIMLA

Międzynarodowy przewodnik wysokogórski UIMLA, przewodnik tatrzański i ratownik TOPR

Jak wygląda kurs via ferrata na Słowacji?

Kurs via ferrata na Słowacji to teoria dotycząca sprzętu i asekuracji na via ferratach wprowadzana w życie podczas przechodzenia wyjątkowego szlaku pod czujnym okiem zawodowego instruktora. Dzięki temu możliwe są praktyczne ćwiczenia z obsługi sprzętu do via ferrat oraz opanowanie techniki poruszania się po tych szlakach.

Spotykamy się o 8:00 na parkingu, z którego udamy się na szlak. Kilka minut zajmie nam dopełnienie formalności, ale zaraz po tym rozpocznie się szkolenie teoretycznie, a następnie praktyczna wycieczka na via ferratę.

Zrób pierwszy krok w kierunku górskiej przygody!

Program kursu via ferrata na Słowacji

Via ferraty mają oznaczone stopnie trudności. W uproszczeniu opisują je kolejne litery alfabetu od A do G, gdzie A oznacza najłatwiejszą żelazną perć, a G ekstremalnie trudną. Proponowane na “pierwszy raz” Via ferraty HZS na Martinske hole i Kysel w Słowackim Raju idealnie nadają się na start, ponieważ położone są w wąwozach i nie nastręczają trudności technicznych.

Ze względów bezpieczeństwa uczestników, w szczególności w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych kurs może zostać odwołany z jednodniowym wyprzedzeniem.

 • Dopasowanie i zainstalowanie sprzętu do via ferrat: uprząż, kask, lonża do via ferrat,
 • Pakowanie plecaka na via ferraty,
 • Zainstalowanie lonży odpoczynkowej z karabinkiem HMS,
 • Nauka węzła wyblinka,
 • Obsługa sprzętu do via ferrat: prawidłowe przepinanie karabinków lonży po linie poręczowej podczas pokonywania via ferraty,
 • Technika poruszania się po łatwych via ferratach.
 • Jaki sprzęt jest potrzebny do pokonywania via ferrat,
 • Trudności na via ferratach,
 • Zagrożenia na via ferratach i w górach wysokich,
 • Jak czytać opisy ferrat, mapy i topo,
 • Gdzie warto pojechać na via ferraty – polecane rejony dla początkujących,
 • Co zabrać do górskiej apteczki.

Plan godzinowy kursu via ferrata na Słowacji

8:00 – Spotkanie na parkingu w miejscowości Martin (ferrata HZS) lub Cingov (ferrata Kysle), dopełnienie formalności.
8:30 – Omówienie i dopasowanie sprzętu do poruszania się po via ferratach.
9:00 – Wyjście szlakiem w stronę ferraty HZS, po drodze szkolenie teoretyczne i krajoznawcze.
10:30 – Przerwa.
11:00 – Szkolenie teoretyczne.
11:30 – Szkolenie praktyczne i przejście Via ferraty HZS Martinske hole lub Kysel.
13:30 – Przerwa.
14:00 – Powrót do parkingu, po drodze szkolenie teoretyczne i krajoznawcze.
16:00 – Zakończenie kursu.

Co mówią uczestnicy kursu?

Cena kursu: 400 zł

Dodatkowo płatne: dojazd, ubezpieczenie w zależności od opcji.
Na ferracie Kysel: wstęp na ferratę – 5 eu/os, opłata za wstęp do parku – 1,50 eu/os, parking 5 eu.

Terminy:

Kursy via ferrata na Słowacji odbywają się co tydzień w soboty i niedziele.
Zaczynamy 01.06.2024 🙂
Kliknij poniższy przycisk, aby zobaczyć dostępne terminy i zarezerwować miejsce:

Cena zawiera:

Szkolenie wg. autorskiego programu.
Opiekę polskiego instruktora wspinaczki lub przewodnika podczas wycieczki.
Praktyczne wykłady o sprzęcie do via ferrat.
Wypożyczenie niezbędnego, certyfikowanego sprzętu na czas trwania zajęć: uprząż, kask i lonża do via ferrat.
Ćwiczenia terenowe z techniki poruszania się po via ferratach.
Roczny dostęp do kursu online: Sprzęt na via ferraty.

Cena nie zawiera:

Dojazdu, noclegi i wyżywiena.
Opłat parkingowych oraz związanych ze wstępem (na ferratę Kysel).
Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu.
Ubezpieczenia NNW oraz ubezpieczenia na wypadek konieczności korzystania z miejscowych zagranicznych wysokogórskich służb ratunkowych włącznie z opcją użycia helikoptera, kosztów leczenia w szpitalu, oraz OC.

Oprócz profesjonalnej opieki instruktorów dostajesz gratis:

Bezpłatne wypożyczenie certyfikowanego sprzętu na czas wyjazdu (wypożyczenie sprzętu to koszt 50 zł)
Roczny dostęp do webinaru: Sprzęt na via ferraty o wartości 55 zł.
Górską check listę do pobrania na telefon.
Zniżkę do 25% do sklepu e-Horyzont.
Pamiątkowe zdjęcia zrobione przez przewodnika.
Dostęp do grupy szkoleniowej na Faceooku, w której odpowiadamy na wszystkie Twoje pytania.

Wartość tego wyjazdu to ponad 505 zł, a Ty możesz go mieć tylko u nas za 400 zł! Oszczędzasz 105 zł.

Wybierz termin i jedź z nami na kurs via ferrata na Słowacji!

  Najczęściej zadawane pytania

  kurs via ferrata na Słowacji
  +
  przeszkolonych osób
  lat na rynku
  +
  zrealizowanych kursów

  Przeżyj wyjątkową górską przygodę!

  Zarezerwuj już dziś!

  miejsca ograniczone

  Cena: 400 zł
  200 zł przy rezerwacji,
  200 zł – 14 dni przed rozpoczęciem.

  Terminy:
  Kursy via ferrata na Słowacji odbywają się co tydzień w soboty i niedziele od 01.06.2024

  Kliknij przycisk REZERWUJĘ, aby wybrać termin i dołączyć do grupy!

  Menu

  Dlaczego warto jechać z nami?
  Terminy i cena
  Dla kogo jest ten wyjazd?
  Ferrata Kysel lub HZS Martinske hole
  Instruktorzy
  Program
  Noclegi i wyżywienie
  Opinie
  Warunki płatności, rezerwacja i FAQ

  climbing academy climb2change logo

  Shopping Cart
  Scroll to Top