WEEKENDOWY WYJAZD
NA TRIGLAV i VIA FERRATY
W ALPACH JULIJSKICH

Wyjazd na Triglav i ferraty Alp Julijskich

Wybierz się na wyjątkowy weekendowy wyjazd na Triglav i via ferraty Alp Julijskich, gdzie głównymi celami będą zdobycie szczytu Triglav (2864 m n.p.m.) i urokliwej góry Prisojnik. Zdobycie szczytu Triglav z Korony Gór Europy to nie tylko wyzwanie fizyczne, ale także okazja do podziwiania zapierających dech w piersiach widoków. Prisojnik z kolei, zaskoczy Cię swoim urokiem i ferratowymi wyzwaniami. Przygotuj się na intensywny weekend pełen przygód i wrażeń w jednym z najpiękniejszych regionów górskich.

Wyjazd na Triglav i ferraty Alp Julijskich

Dlaczego warto jechać z nami na Triglav i via ferraty Alp Julijskich?

  • Pod okiem przewodnika przemierzysz przepiękne ferraty Alp Julijskich i poznasz malownicze zakątki gór.
  • Zdobędziesz najwyższy szczyt gór Słowenii Triglav (2864 m n.p.m.), który należy do Korony Gór Europy.
  • Będziesz mógł zdobyć nowe doświadczenia, doskonalić techniki poruszania się po via ferratach i poszerzać swoją wiedzę o górach.
  • Wyjazd na Triglav i ferraty Alp Julijskich na weekend to szansa na stworzenie wyjątkowych wspomnień i przyjaźni, które pozostaną z Tobą na długo!
Wyjazd na Triglav i ferraty Alp Julijskich
Bezpieczeństwo. Wyjazdy na via ferraty prowadzą sprawdzeni i zaufani przewodnicy górscy oraz instruktorzy wspinaczki.
Emocje. Programy wyjazdów są starannie zaplanowane i zaprojektowane tak, aby dostarczyć uczestnikom nie tylko wiedzy i umiejętności, ale także fascynujących doświadczeń.
Klimat. Grupy są zróżnicowane, co sprawia, że panuje u nas atmosfera akceptacji i wsparcia. Każdy uczestnik może liczyć na pomoc innych oraz instruktorów, którzy są chętni do przekazywania swojej wiedzy.
Doświadczenie. Wiedza zdobywana przez lata praktyki pozwala nam tworzyć wyjątkowe programy podróży, dlatego każdy wyjazd z nami będzie pełen niezapomnianych chwil, bezpieczny i zorganizowany z dbałością o każdy szczegół.
Profesjonalizm. Nasi instruktorzy, wybitni w swojej dziedzinie, są nie tylko pasjonatami, lecz także spełniają standardy szkoleniowe Akademii Wspinania climb2change.

Profesjonalna opieka instruktora wspinaczki.

Tydzień w przepięknej, górskiej scenerii!

Poznasz zasady bezpiecznego poruszania się po żelaznych drogach.

Dla kogo jest wyjazd na Triglav i via ferraty Alp Julijskich?

Wyjazd ten wymaga od uczestników odwagi, odporności na ekspozycję oraz wyjątkowo dobrej kondycji ogólnej. Wejście na szczyt zajmuje ponad 10 godzin! Bądź przygotowany!
Jeśli góry to Twoja pasja i sposób na spędzanie czasu i pokonywanie granic, to ten wyjazd jest dla Ciebie.

Via ferraty w Słowenii – rejon Alp Julijskich

Słowenia to niewielki kraj, ale obdarzony przepięknymi górami – Alpami Julijskimi, których krajobrazy zauroczą każdego. Można liczyć tu na majestatyczne widoki, ogniste wschody i zachody słońca oraz alpejski klimat gór. To dlatego ten, kto przyjedzie tu po raz pierwszy, chce wracać.

Via ferraty w Alpach Julijskich

Góry te oferują bardzo ciekawe trasy piesze i dostarczają niesamowitych wrażeń. Wapienne “Julijce” skrywają przepiękne żelazne drogi, które wyprowadzają na szczyty mierzące niemal 3000 metrów. Celem naszego wyjazdu jest zdobycie najwyższego szczytu gór Słowenii, czyli Triglav (2864 m n.p.m.).

Wyjazd na Triglav na weekend to wyjątkowe wyzwanie dla miłośników górskich wędrówek, gdyż na szczyt wiedzie via ferrata, a suma przewyższeń podczas wejścia sięga ponad 1800 m! Jeśli nie straszne Ci przebywanie na wysokości, kochasz góry i wyzwania, otwarte przestrzenie oraz chcesz przeżyć niesamowitą górską przygodę – zapraszamy z nami!

Instruktorzy

Wyjazd na via ferraty w Alpach Julijskich prowadzą instruktorzy wspinaczki i przewodnicy z teamu climb2change.  To pasjonaci górskich przygód z wieloletnim doświadczeniem, którzy doskonale znają góry Słowenii i zatroszczą się o Twoje bezpieczeństwo na szlaku. Chętnie podzielą się wiedzą i doświadczeniem podczas wyjątkowych wycieczek, a także pokażą techniki ułatwiające poruszanie się po żelaznych drogach.

Jak wygląda wyjazd na Triglav i via ferraty Alp Julijskich?

Podczas wyjazdu na Triglav na weekend nie będziemy skupiać się na trudnościach technicznych, jednakże planowane wycieczki to prawdziwy test kondycyjny, dlatego  wyjazd przeznaczony jest dla twardych kozic górskich. Będzie dużo chodzenia i stromych podejść, a sumy przewyższeń sięgną nawet 1800 metrów. Upewnij, się, że jesteś w stanie sprostać tym wymaganiom i pamiętaj o dobrym przygotowaniu górskim!

Pierwszego dnia się wieczorem spotykamy się w Słowenii. Podróż z południowej Polski zajmuje około 8-10 godzin. W kolejnych dwóch dniach będziemy zdobywać majestatyczne  szczyty w Alpach Julijskich i delektować się panoramicznymi krajobrazami gór! Trzeci dzień przewidziany jest na zejście z gór i powrót do domu.

Zrób pierwszy krok w kierunku górskiej przygody!

Program wyjazdu na Triglav i via ferraty Alp Julijskich

Podczas weekendowego wyjazdu w Alpy Julijskie głównym celem będzie zdobycie szczytu Triglav, najwyższego wzniesienia w Słowenii. To intensywna górska wyprawa, podczas której zmierzysz się także z via ferratami, które stanowią integralną część tej niezapomnianej przygody, wymagającej kondycji, wytrwałości i determinacji. Aby się zaaklimatyzować i nauczyć obsługi sprzętu do via ferrat, niezbędnego na tej wycieczce, przed zdobyciem najwyższego wierzchołka Alp Julijskich, zdobędziesz nieco niższy szczyt Prisojnik.

Ze względów bezpieczeństwa uczestników, w szczególności w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych lub braku predyspozycji grupy, program wyjazdu może być zmodyfikowany. Ewentualne dodatkowe atrakcje są dodatkowo płatne.

Dzień 1:Przyjazd do Słowenii w rejon Mojstrany. Nocleg w schronisku Gustlnov dom.

Spotkanie planowane jest na godzinę 18:00 w schronisku. Tego dnia grupa zapozna się ze sobą i przewodnikiem oraz otrzyma niezbędny sprzęt, który będzie wykorzystywany w kolejnych dniach. Wspólna kolacja jest dodatkowo płatna.

Podróż samochodem z południa Polski do Słowenii trwa ok. 8 godzin.  Miesiąc przed wyjazdem komunikujemy uczestników wyjazdu poprzez grupę w aplikacji WhatsApp, aby umożliwić im organizację wspólnego transportu.

Dzień 2: Szkolenie z obsługi sprzętu do via ferrat oraz przejście Via ferraty przez Prednje Okno (B/C), wejście na szczyt  Prisojnik 2547 m n.p.m. Nocleg w schronisku Gustlnov dom.

Ten dzień zaczniemy od szkolenia z obsługi sprzętu do via ferrat oraz krótkiej aklimatyzacji. Prisojnik to jeden z najwyższych szczytów Alp Julijskich, a prowadzący przez ubezpieczony szlak z charakterystycznym oknem skalnym to podobno najpiękniejsza tego typu droga w Słowenii. Przejście ferratą zapewnia obłędne widoki, podobnie jak na szczycie, skąd rozpościera się malownicza panorama na Dolinę Soczy. Przewyższenie na tej wycieczce wynosi ok 1150 m.

Dzień 3: Via ferrata Tominskova Pot, wejście na szczyt Triglav 2864 m n.p.m. Nocleg w schronisku Triglavski Dom.

Wejście na najwyższy szczyt Alp Julijskich stanowi kluczowy punkt wyjazdu. Jednakże trzeba być przygotowanym na wyzwanie – nie będzie to łatwe zadanie! Duże przewyższenie, liczne odcinki via ferraty oraz przepiękne widoki sprawią, że ten dzień będzie pełen górskich przygód i zdobywania nowych umiejętności. To doskonała okazja, aby poznać swoje granice i rozwijać się w górach. Przewyższenie ok 1850 m.

Dzień 4: Zejście do Mojstrany. Wyjazd i powrót do Polski.

Ostatniego dnia planujemy 6-godzinny trekking w górach, schodząc ze schroniska do miejscowości Mojstrana, co oznacza obniżenie ok 1500 m. Pomimo zmęczenia, z pełnym bagażem wrażeń ok g. 14: 00 rozstajemy się i wyruszamy w drogę powrotną.

Co mówią uczestnicy kursu?

Cena: 2400 zł*

Terminy wyjazdów:

Cena zawiera:

3 wycieczki i szkolenia wg. programu.
Opiekę polskojęzycznego przewodnika górskiego lub instruktora wspinaczki podczas wszystkich wycieczek.
3 noclegi w schroniskach górskich.
Podstawowy kurs via ferrata o wartości 400 zł w cenie!
Bezpłatne wypożyczenie niezbędnego, certyfikowanego sprzętu na czas trwania zajęć: uprząż, kask i lonża do via ferrat.
Ćwiczenia terenowe z techniki poruszania się po via ferratach.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Ubezpieczenie NNW: 3000 EU, KL: 15000 EU + koszty ratownictwa 10000 EU.

Cena nie zawiera:

Przejazdu do Słowenii.
Wyżywienia oraz wydatków natury osobistej.
Świadczeń nie wymienionych w ofercie.
Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu.

Oprócz profesjonalnej opieki instruktorów dostajesz gratis:

Certyfikowany sprzęt na czas wyjazdu (wypożyczenie sprzętu to koszt 100 zł)
Roczny dostęp do webinaru: Sprzęt na via ferraty o wartości 55 zł.
Komin wielofunkcyjny w prezencie o wartości 25 zł.
Górską check listę do pobrania na telefon.
Zniżkę do 25% do sklepu e-Horyzont.
Pamiątkowe zdjęcia – bezcenne.
Dostęp do grupy szkoleniowej na Faceooku, w której odpowiadamy na wszystkie Twoje pytania.
Zostaniesz oddany do grupy wyjazdowej na komunikatorze Whatts App.

Wartość tego wyjazdu to ponad 2580 zł, a Ty możesz go mieć tylko u nas za 2400 zł! Oszczędzasz 180 zł.

Jadę na Triglav i via ferraty w Alpy Julijskie!

Najczęściej zadawane pytania

Via ferrata Signora delle Acque
+
przeszkolonych osób
lat na rynku
+
zrealizowanych kursów

Przeżyj wyjątkową górską przygodę!

Zarezerwuj już dziś!

miejsca ograniczone

Cena: 2400 zł*
8000 zł przy rezerwacji,
1600 zł 30 dni przed rozpoczęciem.
*rabat 240 zł dla członków AV – należy zaznaczyć opcję podczas rezerwacji i przedstawić ważną legitymację

Terminy:
11-14.07.2024
1-4.08.2024
5-8.09.2024

Kliknij przycisk REZERWUJĘ, aby wybrać termin i dołączyć do grupy!

Menu

Dlaczego warto jechać z nami?
Terminy i cena
Dla kogo jest ten wyjazd?
Dlaczego Alpy Julijskie?
Instruktorzy
Program
Noclegi i wyżywienie
Opinie
Warunki płatności, rezerwacja i FAQ

climbing academy climb2change logo

Shopping Cart
Scroll to Top