Poznaj kursy wspinaczkowe w
Akademii wspinania climb2change
i wybierz najlepszy dla siebie!

Po co robić kurs wspinaczkowy?

Jeśli zgadzasz się z twierdzeniem, że nie być alpinistą, aby się wspinać, to jesteś we właściwym miejscu! My też tak myślimy. Mamy jednak kilka “ale”, które wyjaśnią, po co robić kurs wspinaczkowy.

Kurs wspinaczkowy to nie tylko lekcje wspinaczki, lecz także droga do odkrywania nowych możliwości, pogłębienia umiejętności, a także budowania pewności siebie w świecie skał i gór. Uczestnicząc w kursie skałkowym kursanci zyskują solidne podstawy teoretyczne i praktyczne, które umożliwiają im późniejsze samodzielne wspinaczki. To również świetna okazja, by poznać nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach, doświadczyć niesamowitej przygody oraz zdobyć niezapomniane doświadczenia podczas wspinaczki w pięknych, naturalnych sceneriach.

Kurs wspinaczkowy

Kurs wspinaczkowy – skorzystaj z naszego doświadczenia

Autorskie programy dopasowane do indywidualnych potrzeb kursantów.
Wykwalifikowana kadra instruktorska z bogatym, górskim doświadczeniem.
Kursy oparte o program rekomendowany przez Polski Związek Alpinizmu.
Zakres szkoleń stworzony z myślą o początkujących wspinaczach, jak i kursantach chcących poszerzyć swoje umiejętności o nowy zakres wiedzy.
Zapewniamy cały niezbędny, certyfikowany sprzęt wspinaczkowy.
Z nami rozwiniesz swoje zainteresowania w przyjaznej, swobodnej atmosferze nastawionej na praktykę!

Skorzystaj z naszego doświadczenia i wiedzy. Cała nasza kadra to miłośnicy  i praktycy sportów skalnych, górskich, letnich i zimowych. W ekipie znajdziesz wspinaczy skałkowych, taterników, narciarzy, instruktorów z wieloletnim, bogatym doświadczeniem górskim i wspinaczkowym, ratowników Gopr i Topr, przewodników górskich oraz ratowników medycznych. Więcej o nas przeczytasz TUTAJ. Zbieramy całą naszą wiedzę w jedno i robimy z niej użytek w postaci najlepszych programów szkoleniowych dla wspinaczy i góro-maniaków.

Nasze kursy i szkolenia są odpowiedzią na zapotrzebowanie na profesjonalne szkolenia wspinaczkowe i górskie, które są dopasowane do potrzeb uczestników. Część kursów skałkowych jest rekomendowana przez PZA (Polski Związek Alpinizmu), a część oparta jest o nasze autorskie programy.

Wykwalifikowani instruktorzy

Zajęcia praktyczne

Kameralne grupy

Wybierz kurs wspinaczkowy dla siebie

Kurs skałkowy

Marzysz o samodzielnych wyjazdach w skałki? Chcesz nauczyć się podstawowych operacji linowych, węzłów wspinaczkowych oraz zasad bezpiecznej asekuracji na drogach sportowych? To doskonale się składa! Do wyboru warianty kursów wspinaczkowych: 2,4 i 6-dniowy oraz kurs skałkowy wg. rekomendacji PZA.

W ciągu kilku dni poznasz tajniki wspinaczki w skale. Nauczymy Cię jak przygotować się do pokonywania dróg wspinaczkowych, jaki wybrać i jak korzystać ze specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego oraz przede wszystkim.. jak robić to z głową! Każdy z czterech wariantów to doskonały pomysł, by postawić pierwsze kroki w skałach lub rozwinąć posiadane umiejętności oraz posiąść specjalistyczną wiedzę wspinaczkową.

Rezerwuj kurs

Kurs skałkowy PZA

Wspinasz się i chciałbyś usystematyzować swoją wiedzę w oparciu o standardy Polskiego Związku Alpinizmu? Oznacza to, że ten model kursu został stworzony właśnie dla Ciebie. Wzięcie udziału w kursie wspinaczkowym PZA to wstęp do wspinaczki górskiej oraz kursu taternickiego. Wraz z naszym doświadczonym instruktorem przejdziesz krok po kroku przez każdy kolejny etap zbliżający Cię do samodzielnego wspinania się w górach i skałach. Nauczymy Cię jak bezpiecznie wspinać się po drogach sportowych, ale także pozbawionych stałych punktów asekuracyjnych. Dowiesz się jak przewiązywać się przez stanowisko oraz jak zjechać po linie po zakończonej wspinaczce wielowyciągowej. Masa wiedzy i górskich przygód!

Rezerwuj kurs

Weekendowy kurs skałkowy

Weekendowy kurs skałkowy to kompleksowe szkolenie wspinaczkowe, stworzone z myślą o osobach, które chcą rozpocząć swoją przygodę w skałkach. Ten wariant szkolenia nauczy Cię jak dobierać sprzęt, jak rozwijać swoją wspinaczkową technikę oraz najważniejsze – jak robić to bezpiecznie i z głową. Bez względu na to, czy nie miałeś jeszcze styczności ze wspinaczką, czy próbowałeś swoich sił na ściance, ten kurs jest dla Ciebie. Kurs wspinaczki skałkowej będzie dla Ciebie odpowiedni również, jeśli masz już doświadczenie w skałach, gdyż pozwoli usystematyzować wiedzę pod okiem doświadczonego instruktora. Nie zastanawiaj się dłużej, rezerwuj wolne weekendy i widzimy się na Jurze!

Rezerwuj kurs

Kurs wspinaczki na własnej asekuracji

To kolejny poziom wtajemniczenia dla osób po kursie skałkowym. Kurs na własnej otworzy przed Tobą drzwi do nowych możliwości wspinaczkowych. Dowiesz się czym są friendy, kości, czy heksy. Powalczysz z grawitacją na zupełnie nowym poziomie mentalnym, co pozwoli Ci na wejść na zupełnie nowy, wspinaczkowy level. Kto próbował wspinania się na własnej, ten wie, o czym mowa, a kto nie próbował, może postawić swoje pierwsze kroki z naszą Akademią Wspinania climb2change.

Rezerwuj kurs

Climbing Day, czyli dzień wspinaczki skałkowej na Jurze

Chcesz spróbować czegoś nowego? Kochasz adrenalinę, ale nie wiesz, czy wspinanie jest dla Ciebie? Wpadnij na dzień wspinaczkowy na Jurze, sprawdź, czy to aktywność dla Ciebie. O nic się nie martw, my zajmiemy się asekuracją oraz zapewnieniem sprzętu. Pakuj plecak i zapisuj się na wspinaczkowe intro w skałach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Rezerwuj kurs

Kurs wspinaczki wielowyciągowej w Paklenicy (Chorwacja)

Kurs wspinaczki wielowyciągowej ma za zadanie przygotować do wspinaczki wysokogórskiej po drogach, które nie są wyposażone w stałe punkty do asekuracji. Dowiesz się do czego służą friendy, kości i heksy oraz jak prawidłowo osadzać je w skale tworząc własną asekurację. Kurs pozwoli Ci zdobyć doświadczenie oraz przygotować się do górskich wyjazdów wspinaczkowych w Tatry. Kurs odbywa się w malowniczym Parku Narodowym Paklenica położonym w Chorwacji. Region ten charakteryzują majestatyczne klify, sucha śródziemnomorska roślinność oraz bujne lasy wzdłuż rzek i ich malownicze doliny. Jeżeli więc jesteś po kursie wspinaczki skalnej lub wspinaczki na własnej asekuracji i chcesz zaznać wspinaczkowej przygody w towarzystwie instruktora naszej Akademii Wspinania climb2change to ta propozycja właśnie dla Ciebie. Zrób krok w kierunku samodzielnej, górskiej wspinaczki i zapisz się na kurs wspinaczki wielowyciągowej w Paklenicy!

Rezerwuj kurs

Wspinaczkowy weekend dla Kobiet

Szukasz alternatywy dla tradycyjnych wyjazdów wspinaczkowych? Potrzebujesz odrobiny relaksu połączonego z doborowym, kobiecym towarzystwem? Mamy dla Ciebie wyjazd idealny – kobiecy weekend wspinaczkowy dla kobiet, joga, medytacja i wspinanie w malowniczych okolicach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. 

Wyjazd przeznaczony jest dla wspinaczek na każdym poziomie zaawansowania. Podczas wyjazdu popracujesz nad jakością swojego wspinania, ale przede wszystkim zadbamy o cudowną atmosferę w towarzystwie kobiet, dietetyczki oraz instruktorki wspinania. Stawiamy na aktywnie spędzony czas, dawkę wiedzy oraz odrobinę relaksu!

Rezerwuj kurs

+
przeszkolonych osób
lat na rynku
+
zrealizowanych kursów

Poznaj pionowy świat w bezpieczny sposób z climb2change!

Shopping Cart
Scroll to Top