Wspinaczkowy weekend dla kobiet + joga

Dla wspinających się kobiet, które chcą spędzić czas z innymi wspinaczkami, zrelaksować się i wyciszyć

DLA KOGO WSPINACZKOWY WEEKEND DLA KOBIET?

Kobiety – kobietom. Weź głęboki oddech podczas sesji medytacji i jogi, które pomogą Ci przygotować się do wspinaczki, a wieczorem zrelaksuj się i czerp z kobiecej energii. To czas, w którym zrobisz wiele dobrego dla swojego ciała i ducha. Dopełnieniem weekendu będzie wyjątkowe jedzenie.

Wspinaczkowy weekend dla kobiet połączony z zajęciami z jogi, medytacji oraz spotkaniem z dietetyczką dedykowany jest wspinaczkom na każdym poziomie. Wspinaczka to nasz sport, nasza pasja, nasz sposób na spędzanie czasu wolnego. Nie bez powodu mówi się, że aby się wspinać, trzeba się wspinać. W ten weekend masz możliwość spędzenia czasu w skałach z grupą kobiet o tej samej pasji. Ponieważ na wspinaczkę przeznaczmy najwięcej czasu, będziesz mieć okazję do pracy nad jakością swojego wspinania, ale bez nacisku na wynik.

Poziom trudności dróg wspinaczkowych dopasujemy do uczestniczek. Wymagana jest umiejętność asekuracji i prowadzenia dróg wspinaczkowych oraz przewiązywania się w stanowisku. Na miejscu będą oczywiście instruktorki wspinaczki, które w razie potrzeby skorygują błędy i zadbają o bezpieczeństwo. Podpowiedzą również, jak poprawić swoją technikę podczas pokonywania dróg wspinaczkowych.

Joga jest jednym z najbardziej dostępnych sposobów doskonalenia się we wspinaczce skałkowej i nie tylko. Zwiększa elastyczność, buduje siłę, poprawia równowagę i pomaga uspokoić umysł. Medytacja ma za zadanie przede wszystkim nauczyć nas bycia tu i teraz.

Odpowiednia dieta ma za celu wesprzeć każdy program treningowy, aktywność, czy wycieczkę w góry, niezależnie od tego czy ktoś uprawia sport dla przyjemności, poprawy sprawności fizycznej, czy trenuje przed oficjalnymi zawodami

Zajęcia prowadzą licencjonowane instruktorki i trenerki.

Spotkanie tylko w kobiecym gronie!

Dolinki Podkrakowskie.

Weź głęboki oddech podczas sesji medytacji i jogi, które pomogą Ci przygotować się do wspinaczki, a wieczorem zrelaksuj się i czerp z kobiecej energii.

DLACZEGO WARTO?

 • Bogaty program zajęć prowadzony przez profesjonalnych instruktorów i trenerów. Zmęczysz ciało i oczyścisz umysł.
 • Odpoczynek na łonie natury, który gwarantuje wypoczynek. W planie jest czas wolny na bycie ze sobą lub grupą.
 • Naładowanie baterii. Pomimo aktywnego czasu oderwiesz się od codziennych zadań.
 • Nowe znajomości. Osoby, które z nami jeżdżą, mówią o nas: climb2change – connecting people.
 • Wyjątkowa atmosfera. Przyciągamy cudownych ludzi, a oni przyciągają kolejnych. Będzie pozytywnie, ale z zachowaniem własnej przestrzeni.
 • Niespodzianki. Razem z partnerami przygotowaliśmy zestaw upominków wspinaczkowych

Miejsce:

Dubie, Dolina Racławki, czyli największy w Małopolsce rezerwat przyrody istniejący na obszarze Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. W okolicy mamy mnóstwo skał: Dubie (oświetlone w nocy), Łyse Skały, Słoneczne Skały i wiele więcej. Dolinki Podkrakowskie to jedno z najbardziej znanych miejsc do wspinaczki w Polsce. Dzięki ogromniej ilości dróg wspinaczkowych oraz przepięknemu krajobrazowi, jest to miejsce, w którym każda wspinaczka znajdzie cel dla siebie.

Noclegi:

Komfortowe domki  wypoczynkowe o powierzchni 35m2, w pełni wyposażone. Salon, łazienka, aneks kuchenny, dwie sypialnie i taras. Do dyspozycji gości jest restauracja, sauna, obszerny teren zielony, parking. Obiekt znajduje się blisko wielu szlaków turystycznych oraz rezerwatu doliny Racławki. Piękna okolica, szum Szklarki i wiele atrakcji Jury Krakowsko-Częstochowskiej. https://rozin-pstragarnia.pl/domki/

Posiłki:

Kochamy jeść i szanujemy każdy wybór! Dodatkowo uwielbiamy wspierać regionalne biznesy. Na każdym wyjeździe współpracujemy z lokalnymi restauracjami, aby oferować najlepsze jedzenie. Dopilnujemy, abyś była smacznie nakarmiona. I nie martw się, możesz wybrać opcję mięsną.

PROGRAM WSPINACZKOWEGO WEEKENDU DLA KOBIET

16 czerwca (piątek)

15.00- 17:30 – przyjazd i zakwaterowanie, czas dla siebie

17:30 – kolacja

19:00 – spotkanie organizacyjne

19:30 – jak wykorzystać medytację we wspinaczce? (Warsztaty szkoleniowe z nauką teoretyczną i praktyczną technik relaksacji i medytacji, ok 1,5 h.)

17 czerwca (sobota)

8:00 – poranna praktyka jogi – warsztat z rozgrzewki przed wspinaniem (1,5-2 h)

10:00 – śniadanie

11:00 – wyjście w skały

17:30 – kolacja

19:00 – Kobieta i wspinanie - kluczowe składniki diety dla zdrowia i efektów w sporcie - prelekcja

20:30 – wieczorne wspinanie / sauna / relaks - Ty wybierasz

18 czerwca (niedziela)

8:00 – Poranny rozruch dla chętnych – wycieczka biegowa po Dolinie Racławki

9:00 – śniadanie

10:30 – wyjście w skały

15:00 – praktyka jogi – warsztat z rozciągania po wspinaniu

17:00 – zakończenie spotkania

* Plan pobytu może ulec niewielkim zmianom.

Zajęcia poprowadzą:

Pola Kryża – instruktorka wspinaczki i turystyki wysokogórskiej z kilkuletnim doświadczeniem szkoleniowym. Miłośniczka gór i via ferrat. Właścicielka Akademii Wspinania climb2change, autorka poradników oraz przewodników po via ferratach. Uczy, jak wspinać się z głową.

Joanna Brzezińska – instruktorka wspinaczki, mgr. WF i taterniczka jaskiniowa. Wspinaczka z bogatym doświadczeniem oraz świeżo upieczona kandydatka do GOPR, grupa Jurajska. Pełna energii i wiecznie uśmiechnięta zadba o to, aby każda uczestniczka znalazła wspinaczkowy cel dla siebie.

Zajęcia dodatkowe:

Ewa Karpęcka-Gałka – dieteczyka. Pasjonatka zdrowego stylu życia, począwszy od żywienia poprzez sport. Jej wielką miłością są góry i wspinaczka. Na co dzień kieruje się maksymą, iż nie ma sukcesu bez odpowiednio obranego celu i motywacji! Dlatego we współpracy z pacjentem kładzie nacisk na motywację oraz edukację.

Alicja Poloczek – joginka. Z wykształcenia ekonomistka, z zawodu i pasji instruktorka jogi. Na macie od ponad 10-ciu lat - ćwiczy, inspiruj i rozwija się. Od 2016 roku certyfikowana joginka.

Katarzyna Pachla – absolwentka socjologii, psychologii  UJ i kursu MBSR ( Mindfulness ), prowadzi autorskie zajęcia z medytacji oraz redukcji stresu. Od 12 lat dzieli się swoją wiedzą w zakresie praktyk medytacji. Zajęcia są dla tych, którzy chcą poznać swoją drogę do rozumienia siebie i poczucia harmonii we własnym życiu. Prowadzi warsztaty z praktyki medytacji w formule medytacji prowadzonej. Medytację praktykuje od ponad 25 lat.

Wyjątkowy wspinaczkowy weekend w kobiecym gronie

Bogaty program.

Nowe znajomości.

CO ZAWIERA CENA

 • Sesje wspinaczkowe pod opieką instruktorek wspinaczki, które znają rejon Dolinek Podkrakowskich, jak własną kieszeń,
 • 2 warsztaty jogi z certyfikowaną instruktorką jogi i wspinaczką,
 • 1 warsztat medytacji,
 • Spotkanie i prelekcja z dietetyczką (i wspinaczką) specjalizującą się w żywieniu sportowym,
 • 2 śniadania i 2 kolacje,
 • Zakwaterowanie na 2 noce w pokojach dwuosobowych, łóżkach podwójnych lub pojedynczych (miejsca przydzielane losowo) w nowych domkach wypoczynkowych,
 • Uzupełnienie braków sprzętowych.

TERMINY NA 2023 ROK:

16-18.06.2023 (1500 zł) - 1 miejsce

Nowe znajomości!

Fantastyczna przygoda.

Cena:  1500 zł.

CZEGO NIE MA W CENIE

 • Ubezpieczenia podróżnego oraz  ubezpieczenia od rezygnacji,
 • Dodatkowego ubezpieczenia NW (otrzymasz od nas zniżkę 15% na roczne ubezpieczenie Szlaki bez Granic obejmujące wspinaczkę),
 • Dodatkowych posiłków,
 • Ewentualnej wejściówki na halę wspinaczkową (w przypadku niepogody),
 • Dojazdu na miejsce i transportu w dni zajęć.
Dzień wspinaczki na Jurze

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ

 • Dobry humor 🙂
 • Buty wspinaczkowe, kask i uprząż wspinaczkową,
 • Zestaw osobisty do wspinaczki (w tym artykule przeczytasz o tym, co to jest zestaw osobisty do wspinaczki),
 • Linę, ekspresy wspinaczkowe, dodatkowe pętle,
 • Dopasowane do panujących warunków, wygodne sportowe ubranie,
 • Ubranie do praktyki jogi i medytacji,
 • Matę do jogi i medytacji,
 • Kurtka przeciwdeszczowa, parasolka (w razie konieczności)
 • Krem przeciwsłoneczny, okulary przeciwsłoneczne,
 • Apteczka osobista i leki przyjmowane na stałe.

Zadbaj o siebie!