KURS ZIMOWEJ TURYSTYKI WYSOKOGÓRSKIEJ

DLA OSÓB, KTÓRE CHCĄ Z GŁOWĄ POKONYWAĆ GÓRSKIE SZLAKI ZIMOWĄ PORĄ

DLACZEGO WARTO PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZIMOWYCH WYJŚĆ W GÓRY?

Góry dostępne są dla każdego, o każdej porze roku, lecz zima rządzi się swoimi prawami. Każdy, kto rusza zimą w góry, szczególnie wysokie, musi zdawać sobie sprawę z bardzo dużego zagrożenia, jakie niesie ze sobą wyruszenie na wędrówkę o tej porze roku. Powinien również wiedzieć, jak posługiwać się podstawowym sprzętem - jak używać raków, czekana, czy kiedy założyć kask oraz jak poprawnie korzystać z lawinowego ABC.

Podstawy asekuracji zimą, czyli hamowanie upadku na stoku oraz poprawne korzystanie z lawinowego ABC i poszukiwania lawinowe to podstawy, których nauczysz się na naszym kursie ABC ZIMOWEJ TURYSTYKI WYSOKOGÓRSKIEJ, który trwa 2 dni. CZYTAJ WIĘCEJ...

Jeśli czujesz, że taka wiedza jest niewystarczająca, możesz skorzystać z opcji bardziej rozbudowanego szkolenia, podczas którego poznasz elementy asekuracji liną w trudnym terenie, nauczysz się manewrów, które zdadzą egzamin w wędrówkach po trudnym górskim terenie, nawet lodowcowym. Dzięki takim umiejętnościom poczujesz się pewniej i poradzisz sobie w wymagającym terenie lub w razie wypadku.

KURS ZIMOWEJ TURYSTYKU WYSOKOGÓSKIEJ to kompleksowe szkolenie, na którym zdobędziesz umiejętności, dzięki którym poczujesz się pewniej i poradzisz sobie w wymagającym terenie. Kurs trwa 4 dni. CZYTAJ WIĘCEJ...

Zajęcia prowadzą instruktorzy wspinaczki i/ lub ratownicy TOPR.

Kurs trwa 2 lub 4 dni.

Szkolenie odbywa się w Tatrach.

Chcesz nauczyć się bezpiecznie chodzić po górach zimą? Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, to kurs dla ciebie!

JAK WYGLĄDA KURS ZIMOWEJ TURYSTYKI WYSOKOGÓRSKIEJ?

Kursy zimowej turystyki wysokogórskiej prowadzone są w rejonach Polany Kalatówki, Hali Kondratowej i Hali Gąsienicowej. Codziennie są zajęcia praktyczne i wyjścia w góry. Spotykamy się u wylotu wybranej Doliny, dopełniamy formalności i dobieramy sprzęt, po czym ruszasz z instruktor w teren. Czas trwania zajęć uzależniony jest od warunków i grupy, zwykle to 6-8 godzin dziennie.

Zajęcia będą trwały 2-4 dni, w zależności od kursu, na jaki się zdecydujesz. Podczas kursu zdobędziesz wiedzę dotyczącą technik poruszania w zimie oraz technik posługiwania się specjalistycznym sprzętem.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne.

Zajęcia odbywają się w grupach 4-6 osobowych.

Pomagamy zarezerwować sprzęt skitourowy

KURS ZIMOWEJ TURYSTYKI GÓSKIEJ (ABC), 2 DNI

Na tym szkoleniu nauczysz się chodzić w rakach, hamować czekanem oraz poznasz obsługę lawinowego ABC. Przećwiczysz również poszukiwanie osób porwanych przez lawiny.

Czytaj więcej...

KURS ZIMOWEJ TURYSTYKI WYSOKOGÓRSKIEJ, 4-DNIOWY

Na tym kursie poznasz sprzęt niezbędny do zimowych wyjść w góry: raki, czekan, kask i lawinowe ABC. Nauczysz się, jak z niego korzystać. Ponadto poznasz sprzęt dodatkowy - liny, ekspresy, karabinki i nauczysz się wykorzystywać go do asekuracji w bardziej wymagającym.

Czytaj więcej...