DLA OSÓB POCZĄTKUJĄCYCH, KTÓRE NIGDY NIE JEŹDZIŁY NA SKITURACH
JEŹDZISZ NA NARTACH I CHCESZ SPRÓBOWAĆ CZEGOŚ NOWEGO? WYBIERZ SKITURING!
Skituring - połączenie narciarstwa zjazdowego z zimową turystyką górską, tp bardzo ciekawa forma aktywności. Polega na podejściu na nartach w górę i zjechaniu na nich na dół, najczęściej w dziewiczym terenie. To takie połączenie zimowej turystyki górskiej i freeride.
Skitur to sport, który pozwala na realizację śmiałych planów narciarzom na wszystkich poziomach zaawansowania. Możliwości jest wiele. Od łatwych wędrówek po Beskidach, po trudne zjazdy w Tatach aż po Alpy czy Dolomity.
Chcesz rozpocząć przygodę ze skituringiem, ale nie wiesz od czego zacząć? Skorzystaj z naszych propozycji. Zapraszamy na JEDNODNIOWE SZKOLENIA SKITUROWE W BESKIDACH, w rejonie Skrzycznego i Malinowskiej Skały!
Beskidy są wspaniałym pasmem górskim, które zimą ma wiele do zaoferowania. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie - od początkującego narciarza po osoby doświadczone. Można zacząć od spacerów beskidzkimi dolinami a skończyć na wymagających przejściach w wysokich partiach Beskidów zakończonych emocjonującym zjazdem z wierzchołka.
Jeden dzień - nie ma problemu z noclegiem!
Mamy zaprzyjaźnioną wypożyczalnię, w której dobierzemy odpowiedni dla Ciebie sprzęt!
TERMINY WYJŚĆ:
zapraszamy w sezonie 2022/2023
BEZ NOCLEGU, BEZ WYCIĄGU, BEZ PROBLEMU!
JAK WYGLĄDA SKITUR DAY?
JEDNODNIOWE SZKOLENIE SKITUROWE W BESKIDACH to świetna opcja dla wszystkich zainteresowanych poznaniem tajników tego sportu. Jest to wycieczka na Skrzyczne, pod opieką instruktora, wraz ze szkoleniem INTRO.
Spotykamy się o 8:00 w Bielsku-Białej przy wypożyczalni sprzętu skiturowego SKITOUROWE BIELSKO. Po załatwieniu spraw formalnych dobieramy sprzęt na wycieczkę i przejedziemy samochodami do Szczyrku, skąd wychodzimy w rejon szczytu Skrzyczne. Nagrodą jest zjazd trasą narciarską. Wyjście i zjazd zajmą około 6-7 godzin.
Omówimy dokładnie sprzęt, to jak z niego korzystać oraz jak się na nim poruszać. Będzie o tym, jak zakładać ślad? Jak bezpiecznie poruszać się na nartach w górach? Jak planować linię zjazdu? Co zrobić w sytuacji awaryjnej? Tego wszystkiego dowiesz się na naszym SKITUR DAY!
Jak zawsze tempo podejścia i zjazdu dobieramy tak, żeby nikt z grupy nie został z tyłu. To wydarzenie jest przeznaczone dla osób poczatkujących, ale takich, które jeżdżą na nartach. Jest to wymóg konieczny!
Zajęcia teoretyczne i praktyczne.
4-8 osób w grupie (dostosowujemy to do aktualnych wymogów).
Pomoc w doborze sprzętu!
CO ZAWIERA CENA
Cena obejmuje wycieczkę pod opieką instruktora oraz szkolenie wstępne - INTRO do skitouringu.
Nauczysz się prawidłowego i bezpiecznego używania sprzętu skiturowego (wiązań i fok). Dowiesz się, kiedy i jak podchodzić zakosami a kiedy na wprost. Zobaczysz, jak przepiąć się z podchodzenia do zjazdu i wiele więcej…
CO OBEJMUJE SZKOLENIE INTRO
- dobór sprzętu skitur: narty, wiązania, buty
- zakładanie, przechowywanie i konserwacja fok
- technika poruszania się na nartach skiturowych
- podchodzenie na nartach skiturowych techniką zakosów i na wprost
- zakładanie śladu
- technika przepięcia z podejścia do zjazdu
- zjazd w terenie
- planowanie wycieczki skiturowej i bezpiecznej linii zjazdu
Autorski program zajęć!
Nowe znajomości!
Cena: 250 zł.
TERMINY WYJŚĆ:
zapraszamy w sezonie 2022/2023
COVID 19: W przypadku, gdy przeprowadzenie szkolenia będzie uniemożliwione z powodu zmiany przepisów lub lock down wpłata zostanie przeniesiona na szkolenie w innym terminie.
CENA NIE OBEJMUJE
- Wypożyczenia sprzętu - koszt wypożyczenia zestawu skiturowego to 120 zł.
- Dojazdu
- Ewentualnego noclegu.
- Wyżywienia (należy zabrać ze sobą prowiant i ciepłe napoje)
- Wydatków natury osobistej
- Ubezpieczenia NNW na czas trwania zajęć. Jeśli chcesz się dodatkowo ubezpieczyć, sprawdź ubezpieczenie SZLAKI BEZ GRANIC TUTAJ.
CO ZE SOBĄ ZABRAĆ
- Dobry humor
- Kask
- Okulary przeciwsłoneczne (porządny filtr UV) lub gogle
- Ciepłe, dopasowane da panujących warunków ubranie i buty, najlepiej ubrać się na cebulkę
- Czapka (bez pompona!) lub kominiarka (lepiej)
- Odzież wierzchnia nieprzemakalna – przeciwwiatrowa (kurtka z kapturem i spodnie)
- Ciepłe, dodatkowe rękawice do zjazdu
- Latarka czołowa, najlepiej z jedną mocną diodą, z zapasowymi bateriami
- Plecak z pasem biodrowym (optimum 25-30 l.)
- Krem przeciwsłoneczny z filtrem UV !!!
- Prowiant na wycieczkę
- Coś ciepłego do picia