DACHSTEIN NA WEEKEND – VIA FERRATY

Wyjazd dla osób z doświadczeniem górskim. Wstępne szkolenie do via ferrat GRATIS!

DLACZEGO WARTO JECHAĆ Z NAMI?

Jeśli szukasz pomysłu na aktywny weekend w wysokich górach to jest to oferta dla Ciebie! Podstawowy kurs  poruszania się po via ferratach GRATIS!

Zapewniamy profesjonalną opiekę instruktora wspinaczki.

Organizujemy noclegi i transport.

Zapewniamy ubezpieczenie NNW.

Sprawdź, czym są Austriackie via ferraty!

JAK WYGLĄDA WYJAZD NA VIA FERRATY DO AUSTRII?

Spotykamy się w czwartek po południu w miejscowości RAMSAU. Podróż z południa Polski trwa ok. 8 godzin. Na kempingu, w zależności od preferencji, możesz spać pod namiotem lub możesz zarezerwować noclegi w pokoju. To kwestia Twojego wyboru 🙂 Wieczorem  zrobimy wstępne szkolenie teoretyczne, by rankiem następnego dnia teorię zamienić w praktykę! Pojedziemy do pobliskiego ogródka szkoleniowego, a tam nauczysz się posługiwać zestawem ferratowym. Po zakończonym szkoleniu przejdziemy jedną z pięknych okolicznych via ferrat! Będzie to Austria Klettersteig Sinabell o wycenie C!

W sobotę - część główna naszej wyprawy. Wejście na najwyższy szczyt austriackiej Styrii, czyli Dachstein (2995 m n.p.m.)! Aby wspiąć się na niego, najpierw wyjedziemy kolejką Dachstein Gletscherbahn na Hunerkogel. W ten sposób pokonamy aż 1000 m przewyższenia! Następnie około 1 godziny będziemy wędrować przez lodowiec (niezbędne kijki i raki!), aż do podstawy kopuły szczytowej naszego szczytu. Na szczyt Dachstein wejdziemy ferratą Schulter. Po pobycie na szczycie i zrobieniu pamiątkowych zdjęć, wrócimy do kolejki i nią zjedziemy w dół.

Uwaga! Dla żądnych wrażeń, zamiast wyjazdu kolejką do góry, istnieje możliwość wejścia na lodowiec ferratą Jochann Kletterseig (E) lub Skywalk Klettersteig (E). Oczywiście pod naszą opieką 🙂

Czwarty dzień musimy przeznaczyć na powrót do kraju, ale nie oznacza on końca wrażeń! W drodze powrotnej pojedziemy do miejscowości Altaussee, by zmierzyć się ostatnią propozycją tego wyjazdu czyli efektowną Panorama - Klettersteig Sisi (D). Tą piękną via ferratą wyjdziemy na szczyt Loser (1837 m n.p.m.)

Później zostanie nam już tylko podróż do domu 🙂

Na polu kempingowym jest dostęp do ciepłej wody, toalet i prysznica. Zestaw biwakowy - namioty, kuchenki i inne potrzebne rzeczy musisz zabrać ze sobą. Istnieje również możliwość zamówienia śniadania. Pokoje w pensjonacie trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem i nie gwarantujemy ich dostępności.

Trzy dni wspinania po austriackich via ferratach w rejonie Dachstein! Rejon oferuje wyjątkowe, górskie via ferraty o zróżnicowanych trudnościach. Alpejskie, wspaniałe doznania i piękne krajobrazy.

Opisane via feraty są przeznaczone dla wytrawnych turystów wysokogórskich, którzy są odporni na ekspozycję i nie boją się wysokości. Jeśli grupa nie będzie miała takich predyspozycji - wybierzemy bardziej dopasowane do poziomu uczestników via ferraty. Podstawowy kurs  poruszania się po via ferratach GRATIS!

UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa uczestników, w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, program wyjazdu może być zmodyfikowany!

3 dni via ferrat

Kurs INTRO gratis!

Zróżnicowane trudności.

CO ZAWIERA CENA?

Organizujemy noclegi oraz zapewniamy profesjonalną opiekę instruktorską na czas trwania wyjazdu. Zapewniamy ubezpieczenie NNW na czas trwania zajęć wspinaczkowych. Podstawowy kurs  poruszania się po via ferratach GRATIS!

Koszt wyjazdu to 800 zł i jest warty każdej złotówki.

Wiemy o tym i piszemy o tym z całą odpowiedzialnością, bo wyjazdy z nami to prawdziwa przygoda pod okiem kompetentnych i doświadczonych opiekunów - instruktorów.

✔ W górach najważniejsze jest BEZPIECZEŃSTWO i tego uczymy na naszych wyjazdach. Dlatego w ramach wyjazdu przeprowadzamy szkolenie wprowadzające i omawiamy zagrożenia związane z via ferratami.

✔ Chcemy, by jak najwięcej osób miało możliwość uniknięcia błędów i zapewniło sobie bezpieczny start ze swoją przygodą z via ferratami oraz, a może w szczególności - bezpieczne powroty z trudnych górskich wędrówek i wspinaczek.

✔ Na pewno marzysz o co raz trudniejszych szlakach, więc lepiej, być przygotowanym na to, co niosą góry wysokie.

✔ Niezależnie od tego, czy będziesz chodzić samemu (czego nie zalecamy), czy masz partnera, z którym chcesz chodzić po via ferratach, podstawową wiedzę i doświadczenie trzeba posiadać.

 ✔ Chcemy maksymalnie ułatwić Ci podjęcie tego pierwszego, najważniejszego kroku. Pamiętaj, że zbyt wiele rzeczy może pójść nie tak.

 ✔ Na szczęście błędom można łatwo zapobiegać, gdy posiadasz solidną wiedzę.

Wyjazd jest praktyczny, przez trzy dni będziesz przechodził via ferraty wraz z instruktorem, który omówi zagadnienia związane z podstawami poruszania się po via ferratach. Jeśli szukasz pełnego szkolenia via ferraty, zobacz TUTAJ. W programie kursu INTRO jest:

 • Omówienie sprzętu niezbędnego do poruszania się po via ferrtach
 • Zapoznanie ze specyfiką dróg ubezpieczonych oraz trudnościami via ferrat
 • Zasady poruszania się i asekuracji na via ferratach
 • Omówienie niebezpieczeństw związanych z poruszaniem się po via ferratach
 • Zasady poruszania się po lodowcu

Aktywny weekend!

Wyjazd w rejon Dachstein odbywa się po zebraniu grupy minimum 3 osób.

Cena: 800 zł.

POZA PROFESJONALNA OPIEKĄ INSTRUKTORSKĄ OTRZYMASZ OD NAS GRATIS:

Warsztat: Wprowadzenie do via ferrat o wartości 150 zł

Sprzęt na czas wyjazdu (wypożyczenie sprzętu to koszt 100 zł)

Pakiet pamiątkowych zdjęć o wartości 150 zł

Wartość tego wyjazdu to ponad 1200 zł,

a Ty możesz go mieć tylko u nas za 800 zł!

Oszczędzasz 400 zł.

TERMIN:

15 - 18.08.2019 - BRAK WOLNYCH MIEJSC

Via ferrata Johann Klettersteg na Dachstein

CENA NIE OBEJMUJE

 • Przejazdu do Austrii   (dojazd we własnym zakresie - komunikujemy uczestników ze sobą, żeby mogli jechać razem)
 • Noclegu -  17,5 Eu namiot jednoosobowy, dwuosobowy 23,00 Eu/ doba, pokój dwuosobowy lub czteroosobowy ze śniadaniem 40 Eu/os/doba. Przy rezerwacji pokoi jest wymagana wcześniejsza rezerwacja. Nie gwarantujemy dostępności pokoi.
 • Opłat klimatycznych - 2,50 Eu/ os/ dzień
 •  Biletu na wyjazd kolejką - 38 Eu/ osoba/ góra - dół, 23 Eu/os/ w dół
 • Wyżywienia
 • Wydatków natury osobistej
 • Ubezpieczenia na wypadek konieczności korzystania z miejscowych zagranicznych wysokogórskich służb ratunkowych włącznie z opcją użycia helikoptera, kosztów leczenia w szpitalu, oraz OC - pamiętaj, żeby się ubezpieczyć. Rekomendujemy wykupienie polisy Bezpieczny Powrót PZU lub członkostwo w klubie Alpenvereine Polska. Pamiętaj, aby ubezpieczyć się przed wyjazdem - warunek konieczny!
Lodowiec Dachstein

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ

 • Dobry humor
 • Sprzęt do via ferrat: uprząż, kask, lonża do via ferrat, kijki trekingowe, raki, buty podejściowe
 • Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu (oprócz kijków i raków) - prosimy o wcześniejszą informację
 • Ubrania na każdą pogodę, również przeciwdeszczowe
 • Zestaw biwakowy: namiot, karimata/ materac, śpiwór, kuchenka, naczynia, kubki, sztućce itp., czołówka
 • Kosmetyki, krem przeciwsłoneczny!!!
 • Ważną kartę EKUZ.

Sprawdź, jak wyglądają górskie via ferraty!