VIA FERRATY W AUSTRII

Wyjazd dla osób z doświadczeniem górskim. Kurs INTRO do via ferrat GRATIS.

DLACZEGO WARTO JECHAĆ Z NAMI?

Jeśli szukasz pomysłu na aktywny i urozmaicony weekend w górach to jest to oferta dla Ciebie! Podstawowy kurs INTRO poruszania się po via ferratach GRATIS!

Zapewniamy profesjonalną opiekę instruktora wspinaczki.

Organizujemy noclegi i transport.

Zapewniamy ubezpieczenie NNW.

Sprawdź, czym, są Austriackie via ferraty!

JAK WYGLĄDA WYJAZD NA VIA FERRATY DO AUSTRII?

Wyjeżdżamy ok 17:00 z Oświęcimia. Podróż trwa ok. 6 godzin. Wieczorem będziemy na miejscu, na polu namiotowym rozłożymy namioty pod samym murem Hohe Wand i możemy robić kolację. Kolejne dwa dni będą wypełnione via ferratami. Na polu namiotowym jest dostęp do ciepłej wody, toalet i prysznica. Zestaw biwakowy - namioty, kuchenki i inne potrzebne rzeczy musimy zabrać ze sobą.

Dwa dni wspinania po austriackich via ferratach w rejonie Hollentall i Hohe Wand! Oba rejony  oferują wyjątkowe, górskie via ferraty o umiarkowanych trudnościach. Alpejskie, wspaniałe doznania i piękne krajobrazy.

Raxalpe to długi masyw po którym można spokojnie wędrować na coraz to wyższe szczyty, ciągle podziwiając zmieniająca się panoramę. Świetnie przygotowanym szlakiem podejdziemy pod ściany tego masywu aby przejść via ferratę Hans von Heid Steig (D), wiodącą na szczyt Preinerwand. To typowa, wysokogórska via ferrata, należąca do czołówki ferrat na wschodnim obrzeżu Alp. Wspaniałe krajobrazy, przyprawiające o zawrót głowy widoki w głąb doliny, długi czas przejścia, duże trudności, piękne miejsca i bardzo urozmaicony przebieg. To prawdziwy kąsek dla miłośników wspinania i via ferrat. Do wyboru mamy jeszcze sąsiedzką, trudniejszą via ferratę Konigschusswand-Steig (E/II+), którą możemy przejść tego samego dnia, jeśli pogoda i siły nam na to pozwolą. Via ferrata Heid-Steig to preludium do trudności, jakie napotkamy na Koniggschusswabd-Steig. Już samo podejście do daje przedsmak tego, co nas czeka - strome i uciążliwe piarżysko oraz wspinaczka pod start jest trudna a sama via ferrata... no cóż. Przekonajcie się sami, jak bardzo całość daje w kość!

Hohe Wand to Park Narodowy w Dolnej Austrii.  Wędrując przez las około godziny, dojść można do przepięknego punktu widokowego z wysuniętym tarasem, skąd rozpościera się widok na trzy strony świata, na Alpy, Semmering, i Schneeberg, a nawet Neusiedle am See. Jednak nas interesują tereny niedostępne dla turystów - okoliczne via ferraty o różnych trudnościach. Via ferrata HTL-Steig (D-E) to pierwsza via sportowa ferrata w tym rejonie, charakteryzująca się krótkim podejściem, znacznymi trudnościami i spektakularnymi odcinkami. To wyjątkowo przyjemna via ferrata, którą pomimo trudności przejdziemy z ogromną przyjemnością!

Opisane via feraty są przeznaczone dla wytrawnych turystów wysokogórskich, którzy są odporni na ekspozycję i nie boją się wysokości. Jeśli grupa nie będzie miała takich predyspozycji - wybierzemy bardziej dopasowane do poziomu uczestników via ferraty. Podstawowy kurs INTRO poruszania się po via ferratach GRATIS!

2 dni via ferrat.

Kurs INTRO gratis!

Zróżnicowane trudności.

CO ZAWIERA CENA?

Organizujemy noclegi oraz zapewniamy profesjonalną opiekę instruktorską na czas trwania wyjazdu. Zapewniamy ubezpieczenie NW na czas trwania zajęć wspinaczkowych. Podstawowy kurs INTRO poruszania się po via ferratach GRATIS!

Koszt wyjazdu to 300zł i jest warty każdej złotówki.

Wiemy o tym i piszemy o tym z całą odpowiedzialnością, bo wyjazdy z nami to prawdziwa przygoda pod okiem kompetentnych i doświadczonych opiekunów - instruktorów.

✔ W górach najważniejsze jest BEZPIECZEŃSTWO i tego uczymy na naszych wyjazdach. Dlatego w ramach wyjazdu przeprowadzamy szkolenie wprowadzające i omawiamy zagrożenia związane z via ferratami.

✔ Chcemy, by jak najwięcej osób miało możliwość uniknięcia błędów i zapewniło sobie bezpieczny start ze swoją przygodą z via ferratami oraz, a może w szczególności - bezpieczne powroty z trudnych górskich wędrówek i wspinaczek.

✔ Na pewno marzysz o co raz trudniejszych szlakach, więc lepiej, być przygotowanym na to, co niosą góry wysokie.

✔ Niezależnie od tego, czy będziesz chodzić samemu (czego nie zalecamy), czy masz partnera, z którym chcesz chodzić po via ferratach, podstawową wiedzę i doświadczenie trzeba posiadać.

✔ Chcemy maksymalnie ułatwić Ci podjęcie tego pierwszego, najważniejszego kroku. Pamiętaj, że zbyt wiele rzeczy może pójść nie tak.

✔ Na szczęście błędom można łatwo zapobiegać, gdy posiadasz solidną wiedzę.

Wyjazd jest praktyczny, przez dwa dni będziesz przechodził via ferraty wraz z instruktorem, który omówi zagadnienia związane z podstawami poruszania się po via ferratach. Jeśli szukasz pełnego szkolenia via ferraty, zobacz TUTAJ. W programie kursu INTRO jest:

 • Omówienie sprzętu niezbędnego do poruszania się po via ferrtach
 • Zapoznanie ze specyfiką dróg ubezpieczonych oraz trudnościami via ferrat
 • Zasady poruszania się i asekuracji na via ferratach
 • Omówienie niebezpieczeństw związanych z poruszaniem się po via ferratach

Aktywny weekend!

Wyjazd do Austrii odbywa się po zebraniu grupy minimum 3 osób.

Cena: 300 zł.

TERMINY:

19.05-.20.05.2018
16.06-17.06.2018
21.07-22.07.2018
25.08-26.08.2018
 
Via ferrata Hans von Heid Steig, Austria, Hollental

CENA NIE OBEJMUJE

 • Przejazdu do Austrii   (200-450zł w obie strony, do podziału na uczestników)
 • Noclegu -  12 Eu/ namiot/ doba
 • Wyżywienia
 • Wydatków natury osobistej
 • Ubezpieczenia na wypadek konieczności korzystania z miejscowych zagranicznych wysokogórskich służb ratunkowych włącznie z opcją użycia helikoptera, kosztów leczenia w szpitalu, oraz OC - pamiętaj, żeby się ubezpieczyć. Rekomendujemy wykupienie polisy Bezpieczny Powrót PZU lub członkostwo w klubie Alpenvereine Polska. Pamiętaj, aby ubezpieczyć się przed wyjazdem.
Via ferrata Gebirgsverainssteig w Austrii

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ

 • Dobry humor
 • Sprzęt do via ferrat: uprząż, kask, lonża do via ferrat, buty podejściowe
 • Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu - prosimy o wcześniejszą informację
 • Ubrania na każdą pogodę, również przeciwdeszczowe
 • Zestaw biwakowy: namiot, karimata/ materac, śpiwór, kuchenka, naczynia, kubki, sztućce itp., czołówka
 • Kosmetyki, krem przeciwsłoneczny!!!
 • Ważną kartę EKUZ.

Sprawdź, jak wygląda wspinanie w Austrii!