VIA FERRATA

UBEZPIECZONY SZLAK WYSOKOGÓRSKI

CO TO JEST VIA FERRATA?

Via ferrata to ubezpieczony szlak turystyczny, poprowadzony śmiałym, często wysokogórskim terenem. Żelazne percie bywają tak eksponowane i trudne, że oprócz specjalistycznego sprzętu w postaci uprzęży i lonży z absorberem, wymagają nie lada odporności na ekspozycję oraz umiejętności wspinaczkowych. To prawdziwy kąsek dla turystów wysokogórskich, którzy mają ochotę na porządną dawkę adrenaliny poza utartymi szlakami.

Chcesz nauczyć się bezpiecznie chodzić po via ferratach? Nie masz z kim jechać? Nie chce Ci się samemu organizować wyjazdu? Wybierz coś dla siebie!

Weekend na via ferratach

Jeśli chcesz spróbować, czym jest via ferrata pod okiem doświadczonego instruktora, koniecznie jedź z nami na weekend do Austrii. Weekendowy wyjazd na via ferraty pozwoli Ci oswoić się ze sprzętem do via ferrat oraz zapoznać ze specyfiką tej aktywności górskiej.

Czytaj więcej...

Kurs via ferrata

Chcesz wybierasz się na via ferraty, ale nie wiesz jak zacząć? Jak bezpiecznie poruszać się po tych ubezpieczonych szlakach? Jak poradzić sobie w sytuacji kryzysowej?  Na kursie via ferratowym przygotujemy Cię do poruszania się po wysokogórskich szlakach ubezpieczanych oraz nauczymy Cię, jak poradzić sobie w sytuacji kiedy coś pójdzie nie tak...

Czytaj więcej...

Autoratownictwo na via ferrtach

Każdy, kto wybiera się na trudne via ferraty, musi wiedzieć, jak sobie poradzić w sytuacji kryzysowej. Opuszczanie i proste podciąganie partnera, zjazd z rannym partnerem to podstawowe techniki autoratownictwa, które powinieneś znać, jeśli chodzisz po trudnych via ferratach. Na szkoleniu z zakresu autoratownictwa nauczysz się jak poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych...

Czytaj więcej...

Obóz via ferratowy

Dla miłośników dobrej zabawy przygotowaliśmy obozy wspinaczkowo - ferratowe w różnych zakątkach świata. Sprawdź nasze propozycje. Do wyboru masz obóz wspinaczkowy we Włoszech, Austrii i Hiszpanii. Każdy z nich gwarantuje porządną dawkę wspinania połączoną z malowniczymi via ferratami o różnym stopniu trudności.

Czytaj więcej...

Dokładamy wszelkich starań, by nasze kursy i szkolenia oraz obozy wspinaczkowe były realizowane na jak najwyższym poziomie. Oprócz tego, że podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i nauczymy konkretów, damy Ci coś jeszcze. Dostaniesz od nas rabaty w zaprzyjaźnionych sklepach, darmowe poradniki wspinaczkowe oraz informacje o ciekawych miejsca do wspinania. Zapisz się na nasz newsletter a otrzymasz kilka prezentów od nas od razu! ZAPISUJĘ!

Koniecznie zajrzyj na naszego FB - to tam wszystko się dzieje. Nasi kursanci tworzą wspaniałą społeczność. Dołącz do nich i bądź na bieżąco. Korzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia.

#climb2change

Przeczytaj, co to jest via ferrata oraz o trudnościach na via ferratach. KLIK.

Przeczytaj o sakli trudności na via ferratach. KLIK.